Прийшли важливі новини для всіх українців, які мають відношення до кредитів та інших фінансових операцій. Так, український парламент підтримав у другому читанні і в цілому законопроєкт про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованності.
Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських телеканалів.
Законопроєкт, який ще називають "антиколекторським", встановлює правила роботи колекторів, норми етичної поведінки з боржниками, вимоги до нагляду за колекторською діяльністю, а також санкції за порушення.

Колектори, фото: ukrpress.info
Колектори, фото: ukrpress.info

Законопроєкт передбачає наступні нововведення:
1. З'явиться публічний реєстр колекторських компаній, який вестиме Національний банк України.
2. Вводиться нагляд за колекторами і їх поведінкою по відношенню до споживачів. Цей нагляд також здійснюватиме НБУ. Нацбанк отримає можливість штрафувати або навіть виключати порушників з реєстру.
3. Колектори повинні будуть дотримуватися етичних норм при взаємодії з клієнтом. За порушення цих норм передбачена відповідальність.
4. Банк або фінансова установа повинні публікувати інформацію про колекторські компанії, з якими співпрацюють, і інформувати про це позичальника.
5. Кредитодавець (новий кредитор) не має права залучати колекторську компанію до врегулювання простроченої заборгованості, якщо умовами договору про споживчий кредит не передбачено таке право.
6. Кредитор має право залучати до врегулювання простроченої заборгованості виключно колекторську компанію, включену до реєстру, шляхом укладення відповідного договору.
7. Кредитору і колекторським компаніям буде заборонено обробляти персональні дані третіх осіб, які не давали права на таку обробку (родичів і друзів боржника), а також персональні дані клієнта (графік його роботи, місце і час відпочинку, поїздки, місця зустрічі з друзями, інформацію з соціальних мереж).
8. Під час першої взаємодії зі споживачем кредитор/колекторська компанія повинні будуть повідомити своє найменування, ПІБ або індекс особи-представника, правову підставу взаємодії та розмір простроченої заборгованості, а на вимогу споживача – надати підтверджуючі документи протягом 7 робочих днів.
9. Проведення особистих зустрічей кредитора, колекторської компанії зі споживачем можливе виключно з 9:00 до 19:00, за умови, що особа, з якою здійснюється взаємодія, не заперечує проти цього (попередньо дала згоду на особисту зустріч).

Верховна Рада, Дмитро Разумков - фото ВРУ
Верховна Рада, Дмитро Разумков - фото ВРУ

Колекторам буде заборонено:
• взаємодіяти з третіми особами, які не є сторонами договору;
• здійснювати дії, що посягають на права, свободи і власність споживача, його представника, спадкоємця, поручителя, а також такі, які ставлять під загрозу його життя, здоров'я; ділову репутацію;
• використовувати погрози, шантаж, здійснювати інші незаконні або неправомірні дії;
• вводити боржника в оману щодо розміру, характеру та підстав виникнення простроченої заборгованості, а також наслідків, які настануть у разі несплати;
• за власною ініціативою телефонувати боржникам у вечірній і нічний час - в період з 20:00 до 9:00; використовувати засекречений номер;
• взаємодіяти з боржником (дзвінки, повідомлення, візити додому) більше двох разів на день, а також у вихідні, святкові та неробочі дні;
• використовувати функцію (сервіс) автоматичного дозвону протягом більше 30 хвилин на добу;
• використовувати на конвертах або повідомленнях, що направляються боржнику, зображення, які можуть бути сприйняті як такі, що містять загрозу; використовувати написи на конвертах "виконавчий документ", "рішення про стягнення", " повідомлення про виселення”;
• вимагати взяти на себе зобов'язання від близьких, поручителів, представників позичальника;
• представлятися співробітниками державних органів.

колектори, фото akmartis.ru
колектори, фото akmartis.ru

У разі порушень до колекторів можуть застосовуватися такі санкції:
• письмове застереження регулятора (НБУ);
• штраф у розмірі від 51 тис. грн до 102 тис. грн;
• тимчасова заборона на здійснення діяльності;
• виключення з реєстру колекторських компаній.

Популярні новини зараз

Ведуча 1+1 Соломія Вітвіцька після розлучення знайшла собі розраду: "Далі буде ще цікавіше"

24-річна Тіна Кунакі показала, чим краща за Моніку Белуччі - саме за це її покохав Венсан Кассель

Щасливі Настя Каменських з Потапом нарешті відкрили правду: "Дізналися, що стане мамою"

Дівчина з найбільшою кількістю татуювань в країні вирішила заховати їх: дві різні людини

Показати ще