У першу неділю, через тиждень Великого посту ми святкуємо Торжество Православ'я. У цей день вся повнота Церкви Христової святкує перемогу над усіма єресями і лжевченнями, в тому числі і над іконоборством, розповіли в ПЦУ в Facebook.

"З IV століття, коли припинилися гоніння і християнство в Римській державі стало провідною релігією, все частіше стали зображати лики святих на розписах в храмах, а також на іконах. Зокрема, ікони розміщували і в будинках, проявляючи повагу святим. Однак серед людей почали поширюватися різні дивні вчення і форми шанування священних реліквій, які були подібні язичницьким звичаям і забобонам. Дехто почав поклонятися не Богу, Богородиці і святим, зображеним на іконах, а самому матеріалу, з якого була зроблена ікона, навіть здирали з ікон фарбу і підмішували її в Святе Причастя або "брали ікону" за хресних батьків", - сказано в повідомленні.

На знак перемоги над єресями та іконоборством делегати собору вирішили встановити свято – Торжество Православ'я. Як відомо, " православ'я "( від грец. ὀρθοδοξία) - означає справжню віру і справжнє прославлення Всевишнього.

Перше святкування цього свята відбулося 11 березня 843 року, в першу неділю Великого посту. З тих пір щорічно в цей день свята Церква вшановує пам'ять всіх, хто віддав своє життя в боротьбі проти єресей і лжевчень, які коли-небудь виникали, а також урочисто шанує ікони. В кінці Божественної літургії відбувається особливий молитовний чин на честь Торжества Православ'я. Перед іконами Спасителя і Божої Матері священнослужителі моляться за повернення на шлях істини Божої всіх тих, хто відступив від Церкви Христової. Під час молебню також зачитується Символ віри, згадують всіх померлих захисників православної віри, а також моляться за здоров'я всіх православних християн.

"Сьогоднішнє свято нагадує нам, що тільки Бог є джерелом правди і істинної любові. Кожен з нас повинен прагнути до святості і спасіння своєї душі заради життя в єдності з Небесним Отцем. Адже кожна людина-ікона Божа, тому що носить на собі його образ. І пам'ятайте: повага, яку ми віддаємо святим іконам, належить не самому матеріалу або фарбам, а зображеним на них святим", - сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко загнала Арсена Мірзояна додому одним знімком: біг, як ошпарений

Головне за ніч: загибель українця в Польщі, помста Кіркорова Пугачовiй, зірване весілля Огнєвіч і заміна пакетам із пластику

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Показати ще

Раніше ми повідомляли, глава Пцу Епіфаній прочитав важливу молитву перед Великоднем, чого не можна робити перед воскресінням Христа.

Як повідомляв "Знай.uа", Великий піст 2021, найсильніша молитва за здоров'я і мудрість.

Також "Знай.uа" писав, що Львівський священик показав українцям інший бік посту.