В Міністерстві юстиції України розповіли про те, що потрібно знати кожному пасажиру про поїздки в громадському транспорті.

Таким чином повідомляється, що велика частина українців використовує не індивідуальний, а громадський транспорт. Тому, потрібно усвідомлювати, що це не для когось, а для всіх нас.

Щодня використовуючи автобуси, метро і так далі, мало хто замислюється над тим, що можна робити під час поїздки, а що ж категорично заборонено.

Законодавство України говорить, що транспортний засіб, який використовується для перевезення людей, має відповідати всім стандартам, а також правилам безпеки і комфортності.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко розповіла про стосунки Арсена Мірзояна із її старшою донькою: "Їй тоді було 12-13 років…"

МОЗ вводить суворі обмеження для "жовтої зони" з 6 грудня: Віктор Ляшко розповів, що заборонено і які документи запитають

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Олена Кравець з "Кварталу 95" за мить з тигриці з напівоголеними грудьми перетворилася на дитину: "Ах яка"

Показати ще

На жаль, практика показує, що це зовсім не так.

Ось, про що потрібно знати кожному пасажиру. Українці мають право на:

  • отримання від перевізника, водія, на зупинках автобусних маршрутів загального користування, автостанціях та автовокзалах інформацію про послуги автомобільного транспорту загального користування;
  • безкоштовно провозити з собою на автобусних маршрутах загального користування одну дитину дошкільного віку без надання їй окремого місця;
  • безкоштовно перевозити з собою на автобусних маршрутах загального користування ручну поклажу, а також відповідно до законодавства Про захист прав споживачів та правил перевезень користуватися іншими правами тощо.

Популярним видом громадського транспорту також є таксі. Пасажири мають право вибирати на свій розсуд будь-який автомобіль, який знаходиться на стоянці; вимагати від водія перевозити вас без підсадки інших пасажирів, а також найкоротшим шляхом.

Не варто забувати і про обов'язки самого пасажира. Вони повинні займати місце в транспорті, яке призначено в квитку, і зберігати його до кінця поїздки, щоб в разі необхідності, надати його контролеру.

Не варто забувати про ввічливість, і поступатися місцем людям з інвалідністю, громадянам похилого віку, і вагітним жінкам.

Нагадаємо, 133 машини вщент: наймасштабніша ДТП року забрала життя шістьох людей

Як повідомляє портал Знай.ua, У Дніпрі забита маршрутка "розбилася" на ходу, кадри за крок від трагедії

Також Знай.ua писав, що Київські маршрутники показали владі свій "локдаун": натовпи людей на зупинках і забиті автобуси