Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній привітав Грецію та греків усього світу й нашої країни з 200-річним ювілеєм Грецької революції.

Відповідна публікація була розміщена на офіційній сторінці духовної особи в соціальній мережі "Фейсбук".

25 березня православний світ святкує Благовіщення — і саме тоді й почалися бурхливі події, які й дозволили грецькому народу звільнитися від османського панування. На думку Епіфанія, грецький приклад став основою для багатьох національно-визвольних рухів по всьому світу. Окрім того, України посідає важливе місце в цій історії, адже й українські греки зробили посильний вклад у спільну справу.

Сердечно вітаю Предстоятелів та повноту Православних Церков грецької традиції, дружній народ Греції та етнічних греків у нашій країні і по всьому світу з особливою датою – 200-літтям від початку Грецької Революції!

Популярні новини зараз

Коли чай викликає тривожність, а коли буває корисним: тюремний чифір краще не пробувати

Красуня з чотирма вушками підкорила інтернет марсіанською зовнішністю: була в притулку і стала зіркою

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

"Гузнолизів достатньо...": українська медсестра розповіла про несправедливість, одні отримали - 10 тис. грн, а "улюбленці" 40 тис. грн

Показати ще

Свято Благовіщення 1821 року стало ключовою точкою у боротьбі, що завершилася відновленням незалежної Грецької держави, звільненням народу Греції від багатосотлітнього іноземного панування. Грецька Революція також розпочала великий рух інших народів Балканського півострова до свободи.

Особливу роль у боротьбі за незалежність грецького народу відіграла Православна Церква. Протягом століть поневолення саме Православна Церква була тією інституцією, яка зберігала духовну, етнічну та культурну ідентичність греків як на історичній Батьківщині, так і на великому просторі розселення, що розпочалося ще в античні часи. Несучи цю місію, Церква прикрасилася сонмом ієрархів, богословів, просвітителів та мучеників, які у важких умовах продовжували жертовно служити своєму народові.

Повстання проти османського панування було рухом за власну державну незалежність, за національну і релігійну свободу. Адже неможливо мати справжню свободу без свободи духовної. І хоча за два століття, які минули від того часу, світ змінився, Православ’я у житті грецького народу так само посідає особливе, визначне місце, єднаючи його понад кордонами сучасних країн і канонічних територій Автокефальних Церков.

Від найдавніших часів історія нашого народу тісно переплелася з еллінською історією. Адже і на землях сучасної України, на північних берегах Чорного моря, вихідці з Еллади ще в античні часи заснували низку міст. В одному з них, Херсонесі Таврійському, вперше для нашого народу пролунала проповідь про Господа Ісуса Христа, яку сповістив Його перший ученик апостол Андрій. Із земель Ромейської держави, від Константинопольської Церкви, нашої Матері, наші предки прийняли Святе Хрещення і науку Євангелія. Початок цього був покладений у 860-х роках, про що свідчить святий Патріарх Фотій, а завершення відбулося 988-го року через Хрещення Києва і всієї Руси за святого князя Володимира.

Від тих часів незмінно наш народ мав тісний духовний і культурний зв'язок з еллінським світом. І хоча насиллям і обманом у 1686 р. Москва відірвала Київську Митрополію від Вселенського Патріархату, ми ніколи не забували правду. І ця правда перемогла в наш час завдяки Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію і нашій Матері Великій Христовій Церкві у Константинополі, яка надала Томос про автокефалію Православної Церкви України.

<...>

Всім відомо, що визначну роль у підготовці Грецької Революції 1821 року відіграла грецька спілка Φιλική Εταιρεία, центр якої знаходився в українській Одесі, а грецькі громади в Україні надавали їй своє сприяння. Ми пишаємося цим і бажаємо, щоби віковий спадок дружби і взаємної підтримки наших народів примножувався і у майбутньому.

Сердечно вітаю греків усього світу з визначною історичною датою, та бажаю вам плідного продовження справи церковного і національного відродження, розпочатої вашими прадідами два століття тому.

Вічна пам'ять героям боротьби за свободу грецького народу і многії літа, доброго здоров’я та плідної праці усім його нинішнім духовним і національним провідникам!

Зі святом, дорогі брати і сестри! Нехай Бог щедро благословляє вас на добрі діла.

Нагадаємо, глава ПЦУ Епіфаній розповів про подвиг Шевченка для України: "Боровся проти неправди і кайданів". Митрополит Епіфаній звернувся до українців

Як повідомляв портал "Знай.ua", митрополит Епіфаній пояснив, чому страждають українці: "Віддають себе у полон". Митрополит Епіфаній заговорив про залежності

Також "Знай.ua" писав, що митрополит Епіфаній розповів, що треба зробити, аби жити вічно. Епіфаній показав українцям шлях до порятунку