За тиждень до Великодня святкують Вербну неділю. Цьогоріч свято, яке належить до 12 найважливіших дат церковного календаря, припадає на 25 квітня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВербною неділею називають велике християнське свято - Вхід Господній в Єрусалим. Вибір на вербу припав не випадково, адже це дерево здавна наділяли позитивними властивостями й використовували для захисту від зла. Після Вербної неділі починається Страсний тиждень.
За кілька днів до свята віряни зрізають гілочки верби й ставлять у воду, щоб вони розпустилися. Це дерево є символом оновлення, чесноти й нового життя.
Протягом року освячені гілочки верби зберігають у будинку. Адже вважається, що вони захищають оселю від зла і негативу. Викидати гілочки верби не можна, їх можна лише спалити.
Здавна існує традиція злегка бити один одного освяченою вербою зі словами: "Не я б'ю, верба б'є! За тиждень Великдень". Вважається, що такий ритуал дарує здоров'я і добробут.
Строгі заборони у Вербну неділю:
- Сваритися, лаятися, злитися. Відмовляти у проханнях.
- Фізично працювати. Заборонена й домашня робота: прибирання, шиття, готування.
- Віддаватися гучним розвагам, відвідувати розважальні заклади, вживати алкоголь.
- Їсти м'ясо, яйця, молоко, адже триває Великий піст. Проте, 25 квітня дозволено споживати рибу й невелику кількість вина.
Нагадаємо, чому саме паски, яйця і кролик? Головні великодні традиції, які засновані не на Біблії. Чому одним із символів Великодня є кролик, паски і яйця? Є відповіді і на ці питання
Як повідомляв портал "Знай.ua", Великдень-2021: найкращі способи фарбування яєць, можна похвалитися сусідам. Великдень пройде вже наступної неділі, 2 травня 2021 року
Також "Знай.ua" писав, зима повернеться до України на Вербну неділю: заллє і приморозить. До всього іншого, Вербна неділя буде ще і вітряною