Глава Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна знову відповіла на ряд дуже важливих і гострих питань, які турбують громадян - щодо розмірів грошових виплат, а також роботи банківської системи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСеред найважливіших питань був розмір прожиткового мінімуму в країні. Про це стало відомо завдяки новій публікації прес-служби Мінсоцполітики в мережі Facebook.
"Марина Лазебна: Якщо я не віритиму в Україну і думатиму, що в цій країні немає майбутнього, тоді мені потрібно йти з посади (Частина 2). Марина Лазебна, Міністр соціальної політики, в прямому ефірі телеканалу "24 канал" у програмі "Перехресний допит" розповіла про пенсійну систему: втрачені можливості, віру в майбутнє, чесний прожитковий мінімум і допомогу найбільш незахищеним.
Як люди можуть довіряти державі, особливо, якщо мова йде про накопичення, коли ніхто з власників банків, які пограбували вкладення сотень тисяч українців, не покарані досі, і ніхто не сів за грати?
Так, в країні був "банкопад", але також працювали близько 60-ти недержавних пенсійних фондів. І кошти людей у тих фондах не пропали під час "банкопаду". Більш того, жоден фонд не припиняв виплачувати пенсії, ані під час фінансової кризи 2008 року, ані під час "банкопаду", так як пенсійні накопичення людей в недержавних пенсійних фондах не зберігаються в одному банку або тільки в банках, вони диверсифіковані - розкладені "по різних кошиках". Так працюють пенсійні фонди в усьому світі.", - повідомляють у Мінсоцполітики.
Також Марина Лазебна зупинила увагу на питанні соціальних виплат: "Я працюю чесно, відповідально, глибоко знаю проблеми людей і роблю максимально для того, щоб людям було краще. Якщо кожен на своєму місці буде робити так само, буде відповідальність за свою ділянку роботи, буде створювати, а не сидіти і боятися, то є шанс побудувати.
Як таке можливо, що мінімальна зарплата - 6000 грн, прожитковий мінімум - 2270 грн, а мінімальна пенсія - 1769 грн? По-перше, цей прожитковий - це лише розрахункова величина, а не реальний фактичний прожитковий мінімум. Фактичний має бути 3500 гривень для пенсіонера. До цього треба йти. І ми це робимо, встановлюємо інші мінімальні гарантії в залежності від певних умов.
Наприклад, мінімальна пенсія для людей старше 65 років з повним страховим стажем становить 2400 гривень. Але це ручний режим. Так не можна працювати. Тому Мінсоцполітики розробило пакет законопроєктів, які Уряд схвалив і вніс на розгляд до парламенту, де визначено, як повинен розраховуватися фактичний прожитковий мінімум, і тільки соціальні гарантії, які є основним джерелом існування людини, повинні забезпечуватися на рівні прожиткового мінімуму, зокрема, це і пенсійне забезпечення".
Раніше повідомляли, Лазебна знайшла всі мінуси пенсійної системи, українці з цим жили 16 років: "Не зробили...".
Як повідомляв Знай.uа, "У мене все є...": слуги народу зізналися голодним українцям про свої найдорожчі покупки.
Знай.uа писав, Завальнюк розповіла, як працює сьогодні пенсійна система і які труднощі має.