Українцям спробували пояснити всі нюанси вже популярної послуги "Шлюб за добу". Так, директор Департаменту нотаріату та державної реєстрації Дмитро Кирилюк поставив кілька важливих питань Ірині Дубиковській, начальнику управління в сферах ДРАЦС та проставлення апостиля.

Серед усього іншого Кирилюк зазначив, що в Україні існує певний термін, який майбутнє сім'я повинна витримати перед реєстрацією шлюбу, він може займати кілька місяців.

Все це для того, щоб в Україні не було так званого "Лас-Вегаса", де шлюб можна оформити буквально за кілька хвилин - це може спричинити за собою сумні наслідки. Про це стало відомо завдяки новій публікації прес-служби Міністерства юстиції України в мережі Facebook.

ДРАЦС, фото: volynonline
ДРАЦС, фото: volynonline

"Скажу особисте відношення. Насправді, спочатку мною ця історія не зовсім приймалася, як юристом. Це було пов'язано з тим, що існували і продовжують існувати норми сімейного кодексу, згідно з якими, заява подається за місяць до бажаної дати одруження.

Популярні новини зараз

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

"Танці з зірками" залишили одразу дві пари, Джамала і Стас Горуна залишилися за бортом - "Melovin наступний"

"Холостячка" Злата Огнєвіч спробувала звабити чоловіків глибоким декольте: "Як корову на ринку продають"

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Показати ще

Існували випадки, коли можливо скоротити термін - це і хвороби, і вагітність, і вже наявність спільних дітей. Іноді використовувалися такі інструменти, як термінові відрядження тривалі, використовувалися елементи, наприклад, громадянин йшов до Збройних сил України або за контрактом на військову службу.

Разом з тим ця історія мала певні корупційні складові, ця корупційна складова не лежала в проміжку нотаріальної юстиції, вона лежала в проміжку тих, хто видавав документи, які ставали підставою скоротити даний термін. Тобто ні для кого абсолютно не секрет, що можна було купити довідку в лікарні про вагітність. Ціна таких довідок була абсолютно різна по території України. Відділення ДРАЦСа приймало рішення щодо скорочення термінів, тому що було документальне підтвердження.

Зменшення попиту ми не відчули, тому що є ситуації, де люди вагітні, люди вже народили спільних дітей, де люди приходять реєструвати шлюб і новонароджену дитину. Разом з тим для себе, з цієї історії ми зараз трошки вийшли. З цієї, в тому числі, де територіальні органи звинувачували в певних корупційних діях щодо прийняття таких документів. І насправді з 2016 року у людини є альтернатива. Бажаєш чекати місяць, будь ласка - 0,85 коп. бажаєш швидше, давай документи, але тільки легітимні документи користуйся пілотним проєктом", - розповіла Ірина Дубиковська.

Раніше повідомляли, борги за комуналку, аліменти і штрафи: з українців почнуть списувати гроші "автоматично".

Як повідомляв Знай.uа, водіям оновили список документів на машину: головні зміни.

Знай.uа писав, українцям пояснили, як вийти "сухим з води" у земельній суперечці: розглянуть за тиждень.