В операції об'єднаних сил розповіли історію сапера Івана, який разом зі своїми товаришами по службі придумав професійне застосування рибальського гарпуна.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДетальніше про це пише прес-служба ООС в
29-річний Іван служить в українських військах ще з 2007 року. Він брав участь у стабілізаційній місії KFOR в Косово, а на Сході України воює з 2014 року. Зараз він є військовослужбовцем інженерного підрозділу і водієм-сапером.
Іван розповів, що під час проведення АТО/ООС він неодноразово з товаришами по службі брав участь у реальних місіях з розмінування території, а також неодноразово працював під вогнем противника.
- Особливо "гарячими" були 2014-2015 роки. Ми, сапери проводили інженерну розвідку в районі Луганського аеропорту, міста Щастя, під Авдіївкою в Донецькому напрямку, - розповідає він.
Іван зазначив, що в порівнянні з початком війни, сьогодні українські сапери екіпіровані набагато краще. У них в розпорядженні є поліпшені металодетектори, а також засіб власної розробки – рибальський гарпун для знешкодження мін.
Військовослужбовець розповів, що якось раз їм попався під руку гарпун для підводного полювання і вони вирішили його вдосконалити для особистих цілей.
- Власне, ми тільки посилили гуму, за допомогою якої вистрілюється гарпун. І допрацювали верх: замість вістря поставили нашу кішку. Трохи змінили конфігурацію зубців і готово.
Тепер гак можна закинути набагато далі – приблизно на 20 метрів. Іван зазначив, що цей винахід значно полегшує і робить роботу сапера безпечнішою. Військовослужбовці вже випробували розробку в реальних умовах і навіть хочуть показати експертам для доопрацювання.
Саперська група смола довести ефективність такого гарпуна для Мін і розтяжок під час проведення занять з мінної безпеки.
Нагадаємо, що ЗСУ збили безпілотні літальні апарати російсько-окупаційних військ.
Як повідомляв портал Знай.иа, піхотинці довели мужність українців перед агресором:"Мало романтики і багато роботи".
Також Знай.иа писав, що бравий командир "акації" врятував сотні піхотинців завдяки професійній підготовці бійців.