У Національному банку України повідомили, що рівень підроблення банкнот національної валюти за результатами 2020 року залишається стабільно низьким.

На сайті НБУ зазначається, що згідно з моніторингом стану вилучення з обігу банкнот національної валюти в Україні, за підсумками минулого року на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 шт. підроблених банкнот. Для порівняння, у 2019 році цей показник складав близько 3 шт.

Цей же показник у країнах Європейського Союзу у 2020 році втричі вищий і становив приблизно 17 шт. банкнот євро. Такі дані наводить Європейський центральний банк.

Банкноти гривні, скріншот з відео
Банкноти гривні, скріншот з відео

Причиною відносного збільшення рівня підроблення банкнот гривні у 2020 році в НБУ називають зростання активності зловмисників. Остання ж відбулася на фоні збільшення кількості готівки в обігу з початку поширення коронавірусної інфекції.

Популярні новини зараз

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Потужний вибух на хімзаводі загрожує світу, спалахнуло все: нагадує Чорнобиль

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Згідно з даними Нацбанку, найчастіше торік підробляли банкноти старого зразка. Зокрема, шахрайська рука торкнулася банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року та 200 гривень зразка 2007 року. У загальній кількості вилучених з обігу підроблених банкнот їхня частка складала приблизно 60% та 29% відповідно.

В НБУ пояснили, що банкноти національної валюти нового покоління, введені в обіг у 2015 – 2020 роках, мають посилену систему захисту. Мова йде про номінали 20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень.

Крім того, за підсумками минулого року спостерігалося зменшення кількості підроблених банкнот за номіналами:

  • 100 грн – на 40%;
  • 50 грн – на 32%;
  • 20 грн – на 4,5%;
  • 5 та 10 грн – на 36%.

Готівка, скріншот з відео
Готівка, скріншот з відео

Нагадаємо, Нацбанк повідомив про скорочення готівки: скільки припадає на кожного українця. Національний банк України повідомив про скорочення готівки в обігу

Як повідомляв портал "Знай.ua", податкова та ПФУ змінили порядок виплат пенсій: це обов'язково врахують при нарахуванні. ПФУ вніс зміни до Порядку нарахування пенсій

Також "Знай.ua" в Україні підвищать прожитковий мінімум і компенсують витрати на зв'язок: список пільгових категорій. Які нововведення очікують українців зовсім скоро