Про це повідомила співробітниця Українського наукового центру екології моря Галина Теренько у соціальній мережі фейсбук.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Наше море "зацвіло": "оливковий" приплив - це результат рясних опадів і, як наслідок, терригенного стоку і високої температури води (+19,0). Цього разу - солоноватоводна ціанобактерія Aphanizomenon flos-aquae. Мікроводорость потенційно токсична, носій нейротоксинів", - зазначила Теренько.
За її словами, раніше "цвітіння" A. flos-aquae спостерігали в травні 2015 року. Тоді вид розвивався в масі разом з іншою ціанобактерією Nodularia spumigena. При цьому Теренько зазначила, що попри прохання Українського наукового центру екології апарат для виявлення токсинів так і не придбали.
"З моменту "зеленого" припливу 2019, пройшло 2 роки і наші прохання про покупку устаткування для виявлення токсинів в пробах морської води, так і не були почуті і підтримані жодним керівником жодного підрозділу, а даремно. Ми готові працювати на благо нашого міста!", - підсумувала вона.
Нагадавши, 5 кращих українських курортів з термальними водами, які замінять відпочинок на морі
Як повідомляв портал "Знай.uа", черв'як спокійно бігав по тарілці: українцю на пляжі підсунули "делікатес що ожив"
Також, "Знай.uа" писав, відпочинок на Азовському морі 2021: українців відлякали "кусючі" ціни і крижана вода