При укладанні цивільно-правових угод щодо відчуження земельних ділянок на укарнців покладається обов'язок сплати податків.
Які податки доведеться сплатити розповіли на фейсбук-сторінці Міністерства юстиції України.
У мін'юсті зазначили, що після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення необхідно буде сплатити такі податки:
- податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу;
- військовий збір у розмірі 1,5%, причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки.

Продаж землі, фото: Zik
Продаж землі, фото: Zik

При цьому базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде зазначена в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оціночну вартість землі.
При цьому оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Наприклад, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв), які були отримані у порядку безоплатної передачі згідно зі статтею 121 ЗК України. Пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки у процесі приватизації.

Популярні новини зараз

Головне за 3 грудня: перемога "Шахтаря", фатальний поворот "голодної туси", фінал "Холостячки" і мінімалка в 6700 гривень

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще