Імпорт розчинників для лакофарбової промисловості, які використовуються для розведення бензину, з початку 2021 року зріс у 2 рази. Основні одержувачі – група "БРСМ" і компанія "Пром хім".

Про це повідомили в Telegram-каналі "Україна зараз" з посиланням на консалтингову групу "А-95".

Скриншот с Telegram-канала

Стало відомо, що імпорт розчинників для лакофарбової промисловості (код УКТЗЕД 3814009090) у першому півріччі 2021 р. зріс більш ніж удвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року – з 27,6 тис. т до 61,7 тис. т.

У консалтинговій групі "А-95" відзначають, що на нафтобазах і міні-НПЗ безакцизні розчинники використовуються для отримання підакцизних високооктанових бензинів. Втрати держбюджету на 62 тис. т розчинників у першому півріччі 2021 року склали понад 580 млн грн.

Популярні новини зараз

Фіналістка "Міс Україна" Аліна Ляшук зібралася посунути Злату Огнєвіч: "Iдеальна холостячка"

Ксенія Мішина після примирення з Олександром Еллертом видала все, що її бісить: "Сказала стоп"

Дружина Григорія Решетника одним відео показала, чому чоловік ніколи їй не зрадить

Газ виросте у 4 рази? Українцям відповіли, чи подорожчає транспортування блакитного палива

Показати ще

бензин, паливо, заправка
бензин, паливо, заправка

"Лідером у рейтингу одержувачів стала група "БРСМ". На неї припадає четверта частина всіх поставок, або 15,1 тис. т. На другому місці компанія "Пром хім" з 12,7 тис.т розчинників (в числі клієнтів імпортера – "Альтернатив Енерджі Сорсес Компані" – оператор найбільшого в країні міні-НПЗ в селищі Мерефа Харківської області, що постачає паливом мережу Моtto)", - йдеться в статті.

Вперше про схему поставок розчинників стало відомо в лютому 2021 року. Уряд планував внести відповідні зміни до Податкового кодексу, однак даний законопроект поки навіть не зареєстрований в парламенті. Експерти відзначають, додавання октаноповишающих розчинників в бензин завдає шкоди двигуну і навколишньому середовищу.

ціни на бензин
ціни на бензин

Нагадаємо, з 16 до 17,5 гривень за літр: АЗС підвищили ціни на газ

Як повідомляв Знай.uа, на заздрість Ілону Маску: українські водії вирішили заощадити на бензині і збирають електрокари самі

Також портал Знай.uа писав, що в Україні можуть заборонити авто на ДВС: кому приготуватися і кого "не зачепить"