Нині триває вступна кампанія до університетів. Зараз серед найпопулярніших напрямів філологія, право, менеджмент, комп'ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, маркетинг та економіка. Чимало цих напрямів пов'язані з математикою, проте цьогоріч третина випускників провалила ЗНО з цього предмета.
Освітяни вважають, це проблемою і кажуть, що у віці 14 років діти не знають, як вирішувати навіть елементарні завдання. Експерти визнають, що на такі погані результати вплинути не пандемія, а система. Адже важливо в математиці вивчати потрібні речі, а не те, що навіть не знадобиться у житті.

Інна Совсун, скріншот із відео
Інна Совсун, скріншот із відео

"Ці результати не є неочікуваними. Вони деякою мірою співпадають з результатами міжнародного порівняльного дослідження, яке ми отримали у 2019 році, які показали, що на рівні 14 років третина українських дітей не знає математики", - розповіла Інна Совсун, народна депутатка, перша заступниця міністра освіти та науки ( 2014-2016 роки).

Фахівці кажуть, що проблема таких результатів ЗНО не у пандемії, адже випускники не змогли виконати завдання ще з середньої школи. Тому причина поганих результатів системна.
Цього року математика була обов'язковим предметом ЗНО, вона не потрібна для вступу, але потрібна для атестата. Проте до Міністерства освіти почали надходити скарги, адже батьки та учні вважають, що цей предмет зайвий.

Олена Мельниченко, скріншот із відео
Олена Мельниченко, скріншот із відео

" У ЗНО була велика кількість прикладних задач і прикладного аспекту у школі майже не розглядалося. У нас в школі дуже мала кількість годин з математики і вчитель не може підлаштуватися під цю прикладну сферу", - розповіла Олена Мельниченко, вчителька математики, керівниця онлайн-курсів з підготовки до ЗНО.

Математики кажуть, що шкільну програму спрощували та переповнювали теорією. Проте вчителі впевнені, що треба більше часу присвятити прикладним темам, таким як відсотки чи пропорції.
Експерти радять пропагувати престиж математики, знання якої відчиняє багато дверей і пояснює почасти сутність життя. Вже після цього слід кардинально змінити програму та підручники, зробивши їх сучасними та цікавими. Також не менш важливо інвестували у кваліфікацію вчителів.

Раніше ми писали про те, що мінімальна зарплата 7700 грн на місяць скасовується: Мінфін спростував слова Сергія Марченка

Популярні новини зараз

Оля Полякова приліпила собі три пари вій замість кокошника: крутіше за кавун на голові

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

Найтурботливіший учасник "Холостячки" підкорив серце Злати Огнєвіч, а потім попрощався: "Мені написала одна жінка"

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Нагадаємо, іспити-2022: школярам розповіли, до чого готуватися в новому навчальному році

Як повідомляв Знай.uа, від 17 до 51 гривні: у Мін'юсті заговорили про реєстрацію дітей, що робити, якщо запізнилися