За підсумком минулого року Україна посіла 117 місце зі 180 у світовому рейтингу корупції. У 2020 році президент України Володимир Зеленський навіть запитував українців, чи варто запровадити довічне ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах.
Пропонуємо подивитися, як у світі карають чиновників-корупціонерів, передає "Слово і діло".
У Сполучених Штатах Америки корупціонерам загрожує тюремне ув'язнення до 15 років або штраф, розмір якого утричі перевищує розмір хабаря.

Штраф та позбавлення волі чекає на чиновників-корупціонерів у Казахстані, Франції та Данії. У Португалії чиновникам-корупціонерам загрожує до 8 років в'язниці, в Польщі – від 10 до 12 років позбавлення волі, в Канаді – до 14 років в'язниці.

Покарання за корупцію Слово і діло
Покарання за корупцію Слово і діло

В Італії корупціонерів також чекає ув'язнення. За законом можуть посадити на 4-12 років, конфіскувати майно і заборонити займати посади в системі держслужби. Аналогічне покарання, тільки з іншими тюремними термінами, в Німеччині, Фінляндії, Росії.

У Великій Британії за корупційні злочини карають позбавленням волі на строк до 7 років, а також позбавленням права займати державні посади на 7 років. У Китаї за корупцію можна потрапити до в'язниці на 10-12 років – якщо сума крадіжки або хабаря перевищує 3 млн юанів – смертна кара.

У Таїланді серед покарань також тюремне ув'язнення на 5-20 років, за злочини в особливо великих розмірах – смертна кара.

Популярні новини зараз

Михайло Поплавський поруч з гарячою студенткою показав, як вступити на бюджет: спритність рук і ніякого шахрайства

День прощання із загиблою учасницею "МастерШеф" Стелою Клименко: сліз не стримати

Українці вшановують пам'ять Андрія Гусіна з "Динамо", який трагічно загинув 7 років тому: "Був справжнім лідером"

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

Показати ще

В ОАЕ та Саудівській Аравії чиновників-корупціонерів саджають у в'язницю довічно, в окремих випадках можуть і руки відрубати. В Ірані за корупцію або смертна кара, або відрубування рук.

Раніше ми писали про те, що Володимир Зеленський заявив, що не допустить повторення 2014 року: "пріоритетом є захист"

Нагадаємо, що Володимир Зеленський ощасливив Андрія Шевченка та всіх українських тренерів

Як повідомляв Знай, Володимир Зеленський нагородив маленьку героїню із Закарпаття: ризикнула життям заради малюків