Поки довгоочікувана "Дюна" (2021) режисера Дені Вільньова штурмує каси світових кінотеатрів, пропонуємо поговорити про її попередницю, яку зняв легендарний Девід Лінч. За "Дюною" (1984) Лінча вже давно закріпилося звання найбільш невдалої і, причин для цього як мінімум три.
Критики по всьому світу відзначають, що для екранізації був обраний не надто вдалий матеріал. Однойменний роман Френка Герберта (1965) чудовий сам по собі і не менш кінематографічний, ніж багато побратимів за жанром, проте все ж занадто об'ємний і складний для повнометражного фільму. Через це в сценарій не потрапив цілий ряд найважливіших сюжетних ліній. Критики відзначають, що знайомство аудиторії зі світом історії відбувається в режимі "галопом по Європах", що відверто кидається в очі у фільмі, передає портал "7days".

"Дюна "(1984) кадр з фільму
"Дюна "(1984) кадр з фільму

Друга причина невдачі фільму пов'язана з тим, що Лінч як справжній автор і принципово камерний постановник обпікся на масштабному проекті. Для когось комом стає перший млинець, у режисерів в кіно відомий страх другого фільму, у Лінча не пішло з третім

"Дюна "(1984) кадр з фільму
"Дюна "(1984) кадр з фільму

Значний бюджет і амбітний розмах картини як би заздалегідь зобов'язували режисера використовувати виробничі потужності на повну, будь-який інший результат крім мега успішного блокбастера не приймався. Вийшло, як відомо, не дуже.

"Дюна "(1984) кадр з фільму
"Дюна "(1984) кадр з фільму

Третя причина, яку називають критики, це той факт, що в "Дюні" вкрай мало власне лінчевського, того, за що режисера люблять і шанують досі. Мабуть "Дюні" судилося стати для режисера гірким професійним уроком, який, судячи зі своєї подальшої фільмографії, Девід Лінч засвоїв як треба.
Також повідомлялося, фільм "Дюна" від натхненника "Володаря кілець": сюжет, персонажі та історія найочікуванішого Фентезі. У самої довгоочікуваної кінопрем'єри року-піввікова передісторія

Популярні новини зараз

"Червона" зона захопить ще чотири міста: хто потрапить під обмеження з 18 жовтня

Дівчинка довгі місяці підкидала воші школярам, діти зрозуміли не одразу: "Розчесала волосся виделкою і...."

Надя Дорофєєва спустила бюстгальтер і показала шрам на грудях: ховала 4 роки від усіх, крім Дантеса

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще