Війна робить багато стресу не тільки дорослим, а й дітям. Навіть якщо поблизку немає бойових дій, то малеча завжди щось знайде в інтернеті, чим неодмінно вжене себе у стан страху та нервування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ рубриці щоденного дайджесту СТБ "Все буде добре" — "Допомога психолога" — Дмитро Карпачов пояснив, як бути, якщо дитина боїться залишатися без мами після того, як побачила жахіття війни.
Акторка Ольга з Маріуполя працювала саме в тому театрі, який атакували рашисти. Її родина досить довго перебувала в Маріуполі, в укритті під постійними обстрілами. Вони топили сніг, щоб добути воду, й готували надворі на вогнищі. Проте дивом дізналися, що є виїзд із міста по мінним полям. Зараз вони у Німеччині. Однак, 5-річний син, який вже був досить самостійним, за цей час знову не може відійти від мами й спати без неї ― хлопчик боїться залишатися сам.
Що робити, якщо дитина боїться бути без мами після жахіть війни, розповів Дмитро Карпачов:
-
Дайте дитині час. Як мінімум, вдвічі довший, ніж вона провела в постійному страху. Відтоді, як ви почали переховуватися від вибухів, у малюка почалося нове життя. Дорослі розуміють, що вже безпечно, а дітям треба час, щоб звикнути.
-
Якщо за 2-3 місяці ситуація не поліпшиться, зверніться за допомогою психолога. Експерт допоможе вирішити питання з адаптацією.
-
Привчайте дитину до самостійності поступово. І щораз збільшуйте час, коли вас немає. Потрібно починати все спочатку: дитина бавиться в кімнаті — мама поряд, потім — мама в іншій кімнаті, а вже згодом – пішла з дому.
-
Залишайте дитині таймер. І повертайтеся тоді, коли обіцяли. Має бути візуалізація часу: коли дитина зрозуміє, що ви пішли на короткий час і повернулися, значить з мамою все гаразд.
-
Повернувшись, принесіть з собою подарунок для дитини.
-
У жодному разі не обманюйте дитину. Кажете, що йдете на 10 хвилин, а приходите ввечері ― означає підривати довіру дитини.
-
Покажіть дитині, що ті місця, куди ви йдете, безпечні. Візьміть її туди з собою. Поведіть дитину на вулицю ― доведіть, що все добре, зайдіть в магазин. А коли вам одній треба буде вийти, нагадайте, що ви вже були разом у цих місцях.
Нагадаємо, що Дмитро Карпачов розповів, як починати життя в 40 років, "Москва сльозам не вірить" не прокотить.
Раніше ми повідомляли, що робити українцям, яких війна переслідує у нічних жахах.
Також ми повідомляли про фрази, які не потрібно говорити людям під час війни, як пережити втрату.