З віком значення нічного сну для підтримання здоров'я тіла, розуму та емоційного стану стає особливо помітним. Про це пише The Daily Galaxy.

Спляча людина, фото з вільних джерел
Спляча людина, фото з вільних джерел

З процесом старіння людські біоритми – також відомі як добові – зазнають змін. Науковці стверджують, що ці перебудови часто призводять до того, що сон стає менш глибоким і частіше переривається. Люди поважного віку часто скаржаться на часті пробудження посеред ночі або труднощі із засинанням.

Як пояснює невролог доктор Марк Рей, з роками мозок втрачає здатність засинати рівномірно – його окремі ділянки продовжують працювати, обробляючи події та переживання навіть уві сні. У результаті скорочується тривалість фази глибокого сну, яка відповідає за фізичне та психологічне відновлення організму.

Сон людини має циклічну структуру – кожен цикл триває приблизно півтори години. У літніх людей пробудження найчастіше відбуваються саме на межі цих циклів, що створює хибне враження, ніби їм потрібно менше сну. Насправді це не так.

Популярні новини зараз
ТЦК проводять нові "облави" – куди нагрянуть Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні Пенсіонерам виплатять щомісячну компенсацію: у кого збільшаться виплати
Показати ще

Лікарі рекомендують дорослим у віці від 60 до 64 років спати щонайменше 7–9 годин щоночі. Тим, хто старший за 65 років, потрібно приблизно 7–8 годин повноцінного сну. Причому важливо не лише скільки часу триває сон, а і його якість – ранкове відчуття бадьорості та свіжості є основним показником ефективного відпочинку.

Молодість, кадр з відео
Молодість, кадр з відео

Хронічне недосипання або поверхневий сон можуть призвести до втрати енергії, ослаблення імунітету, погіршення концентрації уваги та зниженого настрою.

Також науковці зазначають, що компенсувати нестачу сну може короткий денний відпочинок. Доктор Рей радить обмежити його до 20 хвилин, аби не порушити нічний режим.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.