Леся Украинка в течение своей жизни написала немало писем к родным и близким. В том числе и к своей маме - известной писательнице Елене Пчилке.

В одном из писем Леси Украинки к матери, которое приведено ниже, поэтесса описывает столько событий, эмоций, и теплой любви дочки в каждой фразе, что залюбуешься. Это письмо способно перевернуть представления многих об украинской легенде.

Письмо Леси Украинки к матери

"Люба мамочко!

Отримала я від тебе гроші і зараз усі віддала, доложивши ще з попередніх 5 р., так що у мене тепер єсть всього 6 р. вдома. На щоденне життя їх тим часом стане, а от учителям хутко треба платить, ну, та до того часу надішлете. Здається, нічого зайвого не купували, а так папині гроші хутко розійшлись. Врешті, ти ж знаєш, що я не розкидаю грішми як попало, навпаки, готова чого-небудь зректися, коли треба, але що ж робить, коли сама квартира, обід і учення коштують, як тобі відомо, 100 р.

Популярные статьи сейчас

От 3 до 5 за принудительную вакцинацию: Владимир Зеленский очертил четкую позицию

Юрий Ткач забавно "подкатил" к своей "жене" Ирине Сопонару: "Киса"

Slavia откровенно призналась, что испытывает к Дзидзьо после развода: "Михаилу не очень понравилось"

Владимира Дантеса заподозрили в странной любви, Дорофеева ни при чем: "Просто кайф!"

Показать еще

Леся Украинка с мамой Ольгой Косач (Олена Пчилка)
Леся Украинка с мамой Ольгой Косач (Олена Пчилка)

Пальто і блузки нам уже пошили, і злупили за Лілину 2 p., а за мою 1½. Хай мене бог скарає, якщо я коли буду тут блузку заказувать, краще сама пошию. Сьогодні принесли перший № «Искусство и жизнь», так собі газета, «wie könnt es anders sein?» – пришлю її тобі. Спіл(іотті) жив і здоров, і нічого йому не бракує, інспектор кликав його по якихсь факультетських ділах. Оксана і всі Стар(ицькі) здорові, тільки сам Стар(ицький) не зовсім здоров, але се більш мнітельность – лікарі налякали. У них, певно, тепер така мода, щоб показувати тую "щирість" перед пацієнтами.

Бідного Костянтина Ант(оновича) на смерть обрік д-р Арендовський, одказався його корувати і сказав, що нічого з нього не буде. Шкода бідного панича! Сумна пригода теж сталася з Слав(инським), тобі Ліля писала про неї докладно, здається. Хто знає, може, йому спорчено лице назавжди, тепер поки що він ходить обв’язаний та забинтований. Ганебна се вийшла справа, але ганьба падає не на Слав(инського), громадська симпатія на його стороні в сій справі. Тих розбишак студентів виключили по загальному вироку, але чи на сьому скінчиться, невідомо. Отакі-то справи!..

Леся Украинка
Леся Украинка

Про літературні справи є дещо цікавого до написання, але нехай се трохи згодом напишу, бо от хутко мають до мене прийти панство виділові, то переб’ють писання. Тут напишу тільки, що Романова читала нам своє нове оповідання під назвою "Акула" ("акула" – се єсть деморалізована актриса, що псує життя чесним людям), оповідання се дуже гарне.

Сподівана надія єсть, що Галя переїде жити сюди з Дорпату, чоловік її вже тут, я його бачила, він мені дуже сподобався. Не знаю, які ж би тобі факти з нашого життя написати, якось трудно здумати, що, власне, може бути цікавим з тих фактів, таких відомих і звичайних для нас. Живемо ми гаразд, ніхто в нас нічого не вкрав і нічим не зобидив, люди до нас добре відносяться, лихої слави ми не набираємось, а хіба доброї потрошку.

Прости, що малоцікавий лист, але ти знаєш, що я люблю писати листи "настояще", а тут якраз не можна так.

Цілую тебе і всіх тигрів.

Твоя Леся

Не знаю, чому папа не їде. Вже 12-е – пора б! Від Миші отримала пару листів; обіцяється на різдво "Понеділка" написати.", - пише Леся Українка.

Леся Украинка
Леся Украинка

Напомним, фильм "Дюна" от вдохновителя "Властелина колец": сюжет, персонажи и история самого ожидаемого фэнтези. У самой долгожданной кинопремьеры года-полувековая Предыстория

Как сообщал портал "Знай.uа", Дмитрий Карпачев научил женщин правильно делать комплименты мужчинам: "Толстячок ненаглядный". Психолог и телеведущий Дмитрий Карпачев подсказал женщинам лучшие комплименты

Также "Знай.uа" писал, что звезда "Властелин колец" Орландо Блум отказался от еды и пересел на порошок. Орландо Блум рассказал, как проводит свое утро