Відомий український педіатр Євген Комаровський розповів, що робити, якщо у дитини з'явилася кишкова інфекція.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідний пост з'явився на його сторінці в
В першу чергу необхідно з'ясувати, звідки інфекція могла потрапити в шлунок дитини: це була домашня їжа або покупна. У випадку з останнім необхідно звернутися в санстанцію, щоб перевірити магазин / громадське харчування і вберегти наступних споживачів від зарази.
Далі необхідно виділити для хворого родича окремий посуд, а все, з чим він стикався – продезінфікувати і прибрати подалі підозрілі продукти.
Важливо пам'ятати, що пронос і блювота при кишкової інфекції є нормальною реакцією організму і слід допомагати позбутися шлунку від шкідливих речовин: пити воду, промиватися за допомогою клізми і свідомо викликати блювоту.
При кишкової інфекції однією з головних цілей є заповнення втрат рідини і солей. Для цього чудово підійдуть препарати, які вдають із себе заздалегідь підготовлену суміш різних солей. В крайньому випадку підійде звичайна мінеральна вода, відвари родзинок, шипшини, компот із сухофруктів або зелений чай. При цьому, температура напоїв повинна бути дорівнює температурі тіла для швидкого засвоєння.
Якщо блювота наполегливо повторюється, то необхідно пити часто, але маленькими порціями, щоб не розтягнути шлунок. Використання протиблювотних препаратів необхідно узгоджувати з лікарем.
Комаровський зазначив 2 способи самостійного лікування кишкових інфекцій-голод і рясне пиття. Експерт заявив, що лікарські препарати можуть поводитися непередбачувано, тому до них варто вдаватися після обговорення з медиком. Оптимальним варіантом є тільки засоби для пероральної регідратації.
Важливо звертати увагу на загальний стан дитини і колір його сечі – якщо вона світла, то дефіциту рідини немає.
Коли потрібно звертатися до лікаря?
Обов'язкова консультація з лікарем необхідна, якщо у однорічної дитини йде пронос, або, незалежно від віку, відсутня тенденція до поліпшення.
Негайне звернення за медичною допомогою необхідно в наступних випадках:
- Найбільш хвилюючим симптомом є біль в животі;
- Блювота не дає можливості напоїти дитину;
- Більше 6 годин відсутня сеча;
- Сухість мови, запалі очі і сіруватий колір шкіри;
- У калі є домішка крові;
- Пронос припинився, але посилилася блювота, і (або) різко піднялася температура тіла, і (або) з'явилися болі в животі.
Нагадаємо, що Євген Комаровський назвав золоті правила для майбутніх тат.
Як повідомляв портал Знай.uа, доктор Комаровський вказав на серйозну помилку, яку здійснював кожен: "Кашель не лікують!".
Також Знай.uа писав, що Євген Комаровський сказав, чи можуть вакциновані бути носіями covid-19.