Багато хто знає прислів'я "росте як на дріжджах". Але мова піде не про маленьких дітей, а про домашні рослини та розсаду. Правильно підготовлений склад не тільки живить рослини корисними речовинами, але і активує їх зростання, а також скорочує час очікування цвітіння.

Про цей рецепт стало відомо завдяки публікації Telegram-каналу "Дневник дачника".

Розсада на дачі, скріншот: YouTube
Розсада на дачі, скріншот: YouTube

Як зробити стимулюючий розчин для рослин? Приготувати самим такий розчин дуже просто! Звичайні дріжджі виділяють для рослин багато корисних речовин, в тому числі фітогормонів.

Під час поливу грунту дріжджовим екстрактом різко зростає активність мікроорганізмів, посилюється виділення вуглекислоти, відбувається швидка мінералізація органіки з виділенням азоту та фосфору.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Внесення 1%-го дріжджового настою в грунт еквівалентно внесенню стандартної сезонної дози повного комплексного добрива. Такий дріжджовий екстракт готують з розрахунку 10 г дріжджів на 1 л води.

Варто дотримуватися наступного алгоритму дій:

- у глибоку ємність потрібно набрати 10 л. води, додати туди 10 г. сухих дріжджів і 1 ст. л. цукру; перемішати;

- дати розчину деякий час настоятися;

- через зазначений проміжок часу відлити з ємності необхідну кількість рідини;

- використовуючи звичайну чисту воду, слід збільшити вміст взятої рідини в 5 разів; розчин готовий.

Більшість домашніх рецептів дріжджових добрив передбачає використання цукру. При змішуванні цей інгредієнт розпадається на фруктозу і глюкозу. Від фруктози користі жодної не існує, але і шкоди вона не завдає. А ось вже глюкоза є стимулятором прискорення взаємодії корисних речовин. Не варто забувати, що глюкоза важливий будівельник клітин, але в поєднанні з вуглекислим газом.

Раніше повідомляли, українка руками збирала фекалії винуватиці covid-19: "Подолала всі страхи".

Як повідомляв Знай.uа, на замітку городникам: як швидко домогтися щедрого врожаю томатів.

Знай.uа писав, як виростити хороший врожай огірків: пам'ятка городникам.