Умови виходу на пенсію в Україні продовжують змінювати. Так, нещодавно стало відомо, що з початку 2028 почне діяти законопроект, який дозволить виходити на пенсію в будь-якому віці.

Відповідна інформація розміщена в пояснювальній записці закону про обов'язкове загальнодержавне пенсійне страхування. Повідомляється, що головна умова виходу на пенсію в будь-якому віці – наявність 40 років стажу.

У поточному році населення України зможе вийти на пенсію в 60 років, якщо накопичено 28 років трудового стажу. Крім того, вже з 2022 року буде потрібно 29 років стажу, норму мінятимуть на 12 місяців кожного року.

Пенсіонери, скріншот: Youtube
Пенсіонери, скріншот: Youtube

Для виходу на пенсію в 63-річному віці потрібно мати 19-29 років стажу, у віці 65 років – мінімум 15 років стажу. При цьому громадянин не отримуватиме пенсії, якщо досягне 65-річного віку і не буде 15 років стажу. В такому випадку можна отримувати мінімальну соціальну допомогу.

Популярні новини зараз
Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Зірка "Папіка" Дар'я Петрожицька обурила українців кадрами відпочинку за кордоном: "Не час хвалитися" Як швидко зробити обігрівач зі свічки: інструкція, з якою впорається кожен Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою
Показати ще

Раніше ми писали про те, що за минулий рік Міністерство фінансів виявило 2,5 мільйона підозрілих випадків з соціальними виплатами, які вимагали додаткової перевірки.

Нагадаємо, як нараховується пенсія в залежності від зарплати і трудового стажу: пояснення від Пенсійного фонду.

Як повідомляв портал Знай.uа, кожен громадянин, який пропрацював понад 40 років і зареєстрував офіційно свій стаж, може змінити ситуацію і своє матеріальне становище.

Також портал Знай.uа писав, як розраховується субсидія, і що робити для отримання: у Мінсоцполітики розклали все по поличках.