На сайті ГУ Пенсійного фонду України у Київській області з'явилася інформація про те, що необхідно знати пенсіонерам, щоб уникнути відрахувань з пенсій.

Переплата пенсій - це сума пенсії, яка була виплачена з різних причин понад розмір, визначений законодавством. З урахуванням підвищень, надбавок, сум індексації та інших доплат до пенсій. Однією з основних причин виникнення переплат пенсій є несвоєчасне повідомлення органів ПФУ про працевлаштування, з вини пенсіонера.

Якщо літня людина працює, це впливає на його право на надбавки, підвищення і доплати.

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

"Зокрема, у разі працевлаштування пенсіонера, проведення перерахунку у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за понаднормовий страховий стаж законодавством не передбачено", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз

Похолодає до 22 градусів: в Україні літо закінчиться раніше терміну, прогноз на початок тижня

Той ще Казанова: з ким крутив романи принц Гаррі до Меган Маркл

У Туреччині почали затримання підозрюваних у підпалах: ліси у вогні, рятують як можуть

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Показати ще

Непрацюючим пенсіонерам, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, встановлюється надбавка в розмірі 150 гривень. Вона припиняється у разі працевлаштування. Якщо літня людина пішла на роботу, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років, виплата повинна припинитися.

Українцю повинні повідомити про його обов'язок у разі працевлаштування протягом десяти днів надати дані про це в органи ПФУ, при призначенні (перерахунку) пенсії.

"Якщо пенсіонер самостійно не повідомить про працевлаштування, все одно стане про це відомо. Оскільки систематично здійснюється звірка даних з державними реєстрами загальнообов'язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб – підприємців та виявляється факт працевлаштування. Однак, на дату звірки вже обчислюється сума надміру виплачених пенсійних коштів", - йдеться на сайті ГУ ПФУ в Київській області.

пенсіонери в Україні, фото Pxhere
пенсіонери в Україні, фото Pxhere

Нагадаємо, півмільйона українців не потрапили під індексацію пенсій: "Ціна цієї помилки - якість життя"

Як повідомляв "Знай.ua", "Найчемніший грабіжник на світі": українські копи затримали несподівано чемного злочинця

Знай.ua писав, індексація пенсій у квітні 2021: скільки і кому додадуть грошей згідно з новим законом