У щорічному звіті Антимонопольний комітет України визнав, що компанія "Нафтогаз" займає на ринку видобутку газу монопольне становище.

Про річний тариф розповів член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук у своєму Telegram-каналі.

Такий стан "Нафтогазу", розповідає експерт, призводить до спотворення конкуренції на ринку газу і не тільки.

"Це створює штучні переваги "Нафтогаз" на ринку поставок газу і призводить до спотворення конкуренції на ринку газу. Виходячи їх цього можна очікувати, що річний тариф на газ для українських споживачів складе не менше 8000 грн за 1000 куб.м", - пише експерт.

З 1 квітня 2021 року можна очікувати, що ціна на газ зросте і складе орієнтовно 8000 грн. Є ряд факторів, які вказують на те, що і річна ціна на газ на період з травня 2021 по травень 2022 складе орієнтовно не менше 8000 грн. за 1000 куб. м.

Популярні новини зараз

Олена Зеленська заговорила про рівні права для людей, до чого потрібно прагнути вже зараз: "Не про почуття жалю"

Андре Тан пояснив, що буде модно навесні і влітку 2022 року: сукні-сітки, взуття на платформі та футляри

Красуня з модельною зовнішністю: чому Андрій Шевченко роками ховав від усіх свою дружину

Олег Винник втратив близьку людину, бо не зміг оплатити операцію: "У мене цих грошей не було"

Показати ще

Таку ситуацію створило те, що Нафтогаз зберігає на ринку видобутку газу монополістичні позиції, а також контролює компанію "Укргазвидобування", яка видобуває 142 млрд куб м газу.

"Нафтогаз" відмовляється продавати Державний газ для всіх учасників ринку. По-друге, на ринку нафти спостерігається зростання ціни на нафту, що відіб'ється в зростанні ціни на газ на біржах ЄС в літньо-осінній період. По-третє, Державний "Нафтогаз", як і приватні компанії (в умовах відсутності доступу до газу українського видобутку), орієнтуються на європейські біржові показники газу.

"Звичайно, споживачі очікують зниження ціни на газ влітку-восени, але тенденції на європейських біржах не дають такого оптимізму. Однак, головне також і те, що низька ціна на газ влітку є оманливою, оскільки населення і ТКЕ використовують менше 1 млрд.куб. м газу для приготування їжі і підігріву води. Основний обсяг газу - 12 млрд. куб. м-використовується взимку. У той же час, можна очікувати, що на ринку газу будуть також працювати компанії, які зможуть запропонувати більш низьку ціну на газ і споживач зможе перейти до такого постачальника", - пише експерт.

Раніше ми повідомляли, газ вже не по 6.99 гривень, експерт пояснив, чому зростатиме річний тариф

Як повідомляв "Знай.uа", нові ціни на газ: суми в квитанціях виросли зі швидкістю блискавки, українці в люті.

Також "Знай.uа" писав, що ціни на газ у квітні 2021, скільки доведеться платити і нові тарифи по областях.