У п'ятницю, 2 квітня, у світі відзначають Міжнародний день перевірки фактів (International Fact Checking Day). У зв'язку з цим Google дав кілька простих порад, які допоможуть визначити дезінформацію в Інтернеті.

П'ять простих порад, які допоможуть задавати правильні питання, щоб ви могли краще визначати дезінформацію в Інтернеті:

  • Дізнайтеся більше про джерело;
  • Перевірте, чи використовується зображення в правильному контексті;
  • Шукайте новини;
  • Зверніться до фактчекерам;
  • Для підтвердження місця розташування використовуйте Google Планета Земля або Street View.

Дізнатися більше про джерело можна після пошуку сайту ви можете натиснути на його значок меню, щоб дізнатися більше про результат (поки тільки англійською мовою в США).

Якщо натиснути на результат, ви зможете побачити, як сайт описує себе на своїй сторінці, але, можливо, ви захочете отримати іншу думку. Ви можете зробити це, попросивши Google видалити результати з самого домену. Запит повинен виглядати приблизно так: about youtube-site: youtube.com. хочете ще більше уточнити свій пошук? Знайдіть більше порад на нашій сторінці підтримки.

Переконатися про зображення в правильному контексті. Ви можете шукати зображення, клацнувши правою кнопкою миші на фотографію і вибравши "знайти картинку В Google". Ви можете зробити те ж саме на мобільному телефоні, торкнувшись і утримуючи зображення. Це запустить пошук зображення, щоб перевірити, чи було воно раніше в Інтернеті, і в якому контексті, щоб ви могли побачити, чи не було воно відредаговано.

Популярні новини зараз

Григорій Решетник змусив Юлю "Зайку" віддати побачення з "Холостяком" Джесіці

Киян залишать без гарячої води: Кличко назвав дату

Красуня-дружина Юрія Ткача показала реалії їхніх стосунків: "Так і живемо"

Акторка "Дизель шоу" Булітко кардинально змінила образ - тепер без рудого волосся

Показати ще

Шукати новини - важливо перевірити кілька джерел, перейшовши в режим новин. Не забудьте натиснути на "Переглянути всі публікації", якщо ця опція доступна.

Звернутися до фактчечерам, людям, які перевіряють факти. Можливо вони вже дізналися, що сталося насправді. Спробуйте пошукати тему в Fact Check Explorer, який містить понад 100 000 перевірок фактів від авторитетних видавців з усього світу.

Для підтвердження місцезнаходження використовуйте Google Планета Земля або Street View

Неправдиві історії про події, що відбуваються в далеких місцях, можуть поширюватися через те, що ми не знайомі з їх місцем розташування. Якщо ви хочете зрозуміти, чи дійсно ця фотографія з місця, де вона зроблена, спробуйте перевірити це місце на Google Планета Земля або в режимі Перегляд вулиць на Картах Google.

Раніше ми повідомляли, центри зайнятості на карантині, що робити безробітним, щоб отримати допомогу.

Як повідомляв "Знай.uа", українцям розповіли про оформлення субсидії в 2021 році, скільки йде часу.

Також "Знай.uа" писав, що Володимир Зеленський похвалився новими паспортами.