Перший етап реформи шкільного харчування-оновлення нормативної бази-успішно завершено. Про це розповіла перша леді України Олена Зеленська в Facebook.

Отже, всі шкільні установи з 1 вересня 2021 року зобов'язані:

  • Зменшити кількість цукру в 2-2, 5 рази - до 7,5 гр за їжу.
  • Збільште кількість фруктів до 100 г за їжу.
  • Зменшити хліб на 1 страви з 60-80 г до 30-50 г.

Збільште кількість м'яса, щоб протягом п'ятиденного робочого тижня з одноразовим харчуванням було дві порції м'яса по 70 г, 100 г або по 120 г кожна, в залежності від віку дітей.

При формуванні меню збільшити кількість молочних продуктів. Раніше кількість молока і кисломолочних продуктів на тиждень становила 100 мл, також забезпечувалося 100 г сиру з кисломолока і 30 г сметани. Нова норма щодня передбачає наявність однієї порції молока або молочних продуктів: 200 мл молока або 125 мл йогурту або кефіру, або 125 г кисломолочного сиру, і 75 г м'якого сиру, або 15 г твердого сиру, або 25 г сметани на вибір.

Популярні новини зараз
До 50 гривень за куб газу: експерт розповів, якими можуть бути нові тарифи на комунальні послуги "Після березня...": відома астрологиня назвала точну дату, коли в Україні не пролунає жодного вибуху Від 7,70 гривні за куб: українцям показали тарифи на газ у жовтні Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

" під час приготування страв кількість доданих цукрів не повинна перевищувати 5 грамів на 100 грамів/мілілітрів готової страви. Харчові продукти, призначені для продажу в буфетах, торгових апаратах, і страви, які пропонуються здобувачам освіти дітям в установах, повинні бути без додавання підсолоджувачів, синтетичних барвників і ароматизаторів (крім ваніліну, етилваніліну і ванільного екстракту), підсилювачів смаку і аромату", - сказано в документі.

Крім того, в документі зазначено, що доречною буде Заміна насичених жирів тваринного походження ненасиченими жирами рослинного походження і регулярна присутність морської риби.

З цими та іншими нормативними змінами можна ознайомитися на сайті Кабміну України: https://bit.ly/2PXAC1z

Раніше ми повідомляли, Олена Зеленська домовилася, ще одна країна заговорить українською мовою.

Як повідомляв "Знай.uа", Зеленський терміново звернувся до українців, стежте за термометрами і тонометрами.

Також "Знай.uа" писав, що Володимир Зеленський заявив про великі втрати на Донбасі.