Заборгованість виробників тепла і газопостачальних підприємств за природний газ, придбаний в НАК "Нафтогаз України", станом на 31 березня 2021 року наблизилася до 100 млрд грн. Про це розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своєму Telegram-каналі.

"Сумарна заборгованість підприємств ТКЕ і ТЕЦ перед "Нафтогазом" становить 63 млрд грн. Опалювальний сезон завершився. Теплокомуненерго відключають вже останніх споживачів від тепла. Але вже зараз апокаліптичні висновки: тарифи на тепло взимку не знижувалися як обіцяла влада, а росли в середньому на 15-20%. Відповідно борги теплокомуненерго зросли з 39 млрд.грн в 2020 р. до рівня 63 млрд. в 2021 р. фактично, зростання відбулося в півтора рази", - пише експерт.

Газова плита, фото: Getty Images
Газова плита, фото: Getty Images

Для розуміння масштабу провалу і колапсу варто порівняти борги ТКЕ періоду 2013 р.і 2021 р. у січні 2013 року борги ТКЕ становили 16 млрд. грн (2 млрд. дол), в січні 2021 р.-63 млрд. грн (2,4 млрд. дол).

На перший погляд в доларовому еквіваленті сума боргу начебто і не особливо зросла. Але в 2013 році держава закладала субвенції на тепло на рівні майже 8 млрд.тому фактичний борг був на рівні 8 млрд. грн (1 млрд. дол). У 2021 році держава не виплачує різницю в тарифах.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Гросу, Сумська, Цибульська і Зібров зізналися, на що йдуть заради зіркової зовнішності

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Полякова зробила Дзідзьо непристойну пропозицію перед розлученням

Показати ще

Так, фактичні борги ТКЕ в 2013 р.склали 8 млрд. грн проти майже 63 млрд в 2021 р. – зростання майже в 8 разів.

Така ж ситуація із зростанням заборгованості за комунальні послуги, де більша частина боргів стосується газу і тепла. У січні 2013 року борги становили 13 млрд грн (1,6 млрд. дол). У січні 2021 року-81 млрд. грн. (3 млрд. дол). До кінця опалювального сезону сума боргів також складе понад 100 млрд. грн.

Одночасне зростання боргів ТКЕ і населення за тепло веде до прийняття рішення з боку будь-якої наступної влади, яке стосуватиметься приватизації, продажу, концесії ТКЕ.

"Особливо посміхнули слова" Нафтогазу "про проблему на ринку ТКЕ:"Нафтогаз закликає вирішити боргову кризу на ринку газу і тепла". От не вистачає слова " рішуче!", яке можна було б і два рази написати, щоб всі повірили в щирість намірів "Нафтогазу" Коболєва та інших. Можна було б і мітинг працівників "Нафтогазу" провести, які пройшли б колоною Майданом Незалежності на чолі з Коболєвим з плакатами " Ні борговій кризі!", "Геть від боргів!", "Ганьба ТКЕ!",- пише експерт.

Раніше ми повідомляли, найбільше люди переплачують за опалення та послуги, яких просто їм не надають.

Як повідомляв "Знай.иа", річний тариф на газ з 1 травня 2021, українцям детально розповіли про субсидії, "останню надію" і нові ціни.

Також "Знай.иа" писав, що українцям вдалося погасити понад 90% рахунків за комуналку: сплачено мільярди.