Українці помітили, що багато контенту в українському Інтернеті не рідною мовою. І вирішили, що це питання потрібно підняти на рівні уряду. З цим питанням вони звернулися в петиції до Президента України Володимира Зеленського.

"Мова давно стала інструментом гібридної війни Росії проти України. Захист "російськомовного" населення України використовується кремлівськими пропагандистами як привід для військової агресії. Тому продумана і системна підтримка української мови є важливим фактором протидії російській пропаганді. У цьому контексті мова в Інтернеті має особливе значення, адже інформація в мережі поширюються за своїми законами. Українську мову в Інтернеті потрібно відстоювати і розвивати зв'язки з іншими законами і правилами, ніж в офлайнових реальності (з чим в цілому покликаний справлятися Закон Про захист української мови)", - сказано в тексті.

Автор петиції Нікітін Максим Вікторович цією петицією закликав президента України Володимира Зеленського ініціювати розробку всеосяжної Програми захисту та розвитку української мови в Інтернеті.

Цією Петицією прошу Президента України ініціювати розробку всеохоплюючої Програми захисту і розвитку української мови в інтернеті. Державна програма" Український інтернет " винна включати такі заходи. . Впровадити широкомасштабну інформаційну компанію " Інтернет, говори до мене українською!", спрямовану на активізацію користування українською мовою в інтернеті. Така програма може розроблятися з залалученням наукових кіл, громадських організацій і патріотичного середовища.",- сказано в тексті.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Раніше ми повідомляли, ціни на продукти в Україні вище європейських, українці вимагають вжити заходів.

Як повідомляв "Знай.uа", молоді українці можуть залишитися без швидких кредитів, петиція стрімко збирає підписи.

Також "Знай.uа" писав, що хочуть як у Європі, українці заговорили про поквартирний облік опалення.