Законом встановлено, що частки у спадщині кожного зі спадкоємців рівні, крім випадків, коли спадкодавець, склавши заповіт, сам не розподілив спадщину між ними. Про це розповіли в Міністерстві юстиції України.

Спадкоємці можуть за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, або за нотаріально посвідченим договором , якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Існують два варіанти розділу (виділу) спадкового майна між спадкоємцями:

  • договір про зміну розміру частки у спадщині (спадкоємці змінюють розмір спадкових часток-наприклад, один спадкоємець успадковує 1/3 частку спадщини, інший 2/3 частки спадщини);
  • договір про розподіл спадщини (спадкоємці визначають конкретне майно, яке може відповідати їх часткам у спадщині — наприклад, один спадкоємець успадковує квартиру, інший — житловий будинок).

Однак не може бути посвідчений договір про розподіл спадщини відповідно до заповіту, в якому заповідач конкретизував розподіл свого майна між тим чи іншим спадкоємцем і кожен спадкоємець за заповітом стає власником конкретної, зазначеної в заповіті речі (одному квартира, іншому – будинок).

Як правило, поділ спадщини здійснюється спадкоємцями відповідно до часток у спадковій масі, що належать їм за законом або заповітом. Тобто, при поділі спадкоємець отримує майно, Рівне за вартістю його спадкової частки.

Популярні новини зараз
Гороскоп на грудень 2022: Водоліям допоможуть зірки, Левам буде важко, а Овни кайфануть перед Новим роком Начинка більше ніколи не витікатиме: простий спосіб залишити варення, сир або м'ясо всередині пиріжка Марно витрачені гроші: які дрова засмічують піч і не дають тепла путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Раніше ми повідомляли, українець звинуватив "ПриватБанк" у крадіжці даних з телефону.

Як повідомляв "Знай.uа", українці поскаржилися на нові правила отримання субсидій.

Також "Знай.uа" писав, що українці запропонували спосіб "здешевити" газ, світло і отримати вчасно субсидію.