Не секрет, що за останні кілька років, з новим витком розвитку соціальних мереж, в Україні почастішали скарги на громадян, які жорсткого поводяться з тваринами. Також в мережі з'являються прямі докази факту жорсткості - страждають часто невинні тварини і люди зі слабкими нервами, а також ті, хто ставиться до наших "менших братів" з особливим трепетом.

Цього разу українські правоохоронці опублікували інструкцію того, як потрібно поводитися, якщо ви раптом стали свідком жорстокого поводження з тваринами.

Про це стало відомо завдяки публікації прес-служби МВС України в мережі Facebook.

Собака / фото: ДСНС
Собака / фото: ДСНС

"Це мега важливий пост і важлива інформація. Не втрачайте і використовуйте! Що робити, якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами? І що загрожує кривдникові? Що робити у випадку виявлення жорстокого поводження з тваринами?

Популярні новини зараз
Перші мобілізовані путіним вже отримали по квитку до кобзона, та оточення Лиману: звіт Тома Купера Українцям у жовтні виплатять по кілька сотень гривень: хто і як зможе отримати Експерт передбачив руйнування світового порядку протягом кількох років: через путіна кожна країна світу зможе зберігати ядерну зброю В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня
Показати ще

Зафіксувати жорстоке поводження з тваринами (фото-, відеозйомка)

По максимуму знайти свідків, взяти їх контактні дані;

Дізнатися контактні дані власника тварини;

Звернутися із заявою до поліції щодо жорстокого поводження з твариною. У заяві вказати, хто є власником тварини. До заяви додати фото, відео зйомку, контактні дані свідків;

Інформацію збирають дільничні, а розслідування ведуть слідчі;

Кішка, фото "Знай.ua"
Кішка, фото "Знай.ua"

Потім справа передається до суду, який приймає рішення про притягнення до відповідальності особи, яка образила тварину.

Яке покарання чекає на нелюда?

- Побої, знущання над тваринами тягне штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.

- У виадку колективних знущань, повторного випадку знущання - штраф збільшується від 5100 грн до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини у випадку потреби.

- За задоволення статевої пристрасті з твариною - штраф від 3400 до 8500 грн. Тварину конфіскують.

- Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, винуватцю залежно від наслідків (загибель тварини) загрожує обмеження позбавлення волі від шести місяців до 3 років. За вбивство тварини в присутності дитини - обмеження позбавлення волі строком 3-5 років.

- Передбачено також покарання до 8 років позбавлення волі, якщо зловмисник зробив це з особливою жорстокістю (повторно, колективні знущання, щодо двох і більше тварин)", - повідомляють українські правоохоронці.

Публікація МВС України, скріншот: Facebook
Публікація МВС України, скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, малюк впав у глибоку яму і міг тільки скиглити, рятувальники терміново прибули на місце.

Як повідомляв Знай.uа, українські рятувальники витягли малюка з покинутої криниці: сам би не вибрався.

Знай.uа писав, хотів скоротити шлях: українець застряг посеред річки з бурхливою течією.