У кожного народу є свої традиції і звичаї. Україна не є винятком, і часом ці речі шокують. Чим займалися наші предки століттями.

Ось кілька традицій, яких дотримувалися українці ще кілька століть тому.

Наприклад, до 17 століття українські дівчата могли першими робити пропозиція хлопцям. Зараз це вважається "дикістю", але тоді, дівчина приходила додому до хлопця, в якого була закохана, і при батьках просила руки і серця.

Пропозиція руки і серця, фото: скріншот з відео
Пропозиція руки і серця, фото: скріншот з відео

Відмовляти було не можна, так як це погана прикмета, і хлопці були змушені попрощатися з холостяцьким життям.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Також, на вечірніх посиденьках була традиція, яка дозволяла молодим людям почати спілкування відразу з утіх.

Івана Купала: джерело: YouTube
Івана Купала: джерело: YouTube

Неодружені хлопці та дівчата збиралися на вечорниці. Там вони співали, їсти, грали в ігри, після чого усамітнювалися при цьому, вони займалися с*ксом тільки наполовину, так, щоб зберегти невинність.

Виходило це не завжди, і більшість дівчат вагітніли.

Наступна традиція називається "Келих невинності".

Це гуцульський звичай, який неодноразово ламав спокійне життя дівчині.

На наступний день після першої шлюбної ночі, в присутності всіх гостей чоловік оголошував подяку батькові нареченої. Батько підходив до столу, за яким сидять молодята, І наречений правою рукою брав дерев'яний келих, закриваючи вказівним пальцем дно.

Келих вина, фото: pixabay
Келих вина, фото: pixabay

Після цього алкоголь наливався для батька нареченої. Якщо наречена була незаймана-келих був без дірки на дні. Якщо ж невинність нареченої була порушена до весілля — наречений давав батькові келих з діркою і батько при всіх гостях обливався напоєм.

Також, досить дивною традицією було те, що нареченому у першу шлюбну ніч допомагав дружок. Це було розвагою для всіх гостей - вони стояли під дверима і співали пісні.

Якщо наречений не справлявся, тоді йому на допомогу приходив старший дружок. Часто це був близький родич, або ж просили про допомогу батька нареченого.

Також, чоловіка спокушали кров'ю. Незважаючи на те, що кров під час менструації вважалася брудною, її часто використовували для привороту. Вважалося, якщо підмішати кров чоловікові в напій, то можна було приворожити його на все життя.

Нагадаємо, віник принесе мир і благополуччя в ваш будинок: головні прикмети та повір'я

Як повідомляв "Знай.ua", вчений і священик повідали про Ісуса і екстрасенсів: "Хтось наврочив"

"Знай.ua" писав, які предмети не можна викидати з дому: принесе нещастя і бідність