Для всіх одержувачів пенсійних виплат з'явилися важливі новини. Громадяни ставлять питання щодо "пенсії за вислугу років". Люди цікавляться, що саме говорить законодавство стосовно подібних виплат.

Про це стало відомо завдяки новій публікації "Пенсійного кур'єра" в мережі Facebook.

Пенсіонерка, фото: Getty Images
Пенсіонерка, фото: Getty Images

Рубрика "питання і відповідь": "Після звільнення з військової служби мені було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Згодом я влаштувався на роботу охоронцем в супермаркет і пропрацював там 5 років. Чи маю я право на перерахунок пенсії з урахуванням зазначеного стажу роботи?

Законодавством не передбачено проведення перерахунків військових пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після звільнення зі служби. У той же час періоди роботи в цивільних організаціях зараховуються до страхового стажу при призначенні пенсії за віком відповідно до законодавства.

Популярні новини зараз

Таїсія Повалій повернулася з Росії до України і поділилася враженнями: "Ми тут подихаємо"

Тіна Кароль розповіла, чому відмовилася від концертів у Росії: "Хотілося б, щоб залишалися у своїй країні"

Іменинник принц Вільям накинувся на Меган Маркл зі звинуваченнями: "Відчуваю себе скривдженим і зрадженим"

"Антитіла" дістали скелети з шафи Тараса Тополі: Alyosha не зізнавалася

Показати ще

Право на переведення на пенсію за віком мають особи, які досягли загальновстановленого пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж.

Починаючи з 1 січня 2018 року величина страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, зростає на 1 рік.

Особи, які досягають пенсійного віку, мають право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 28 років.

Ті з осіб, 2021 року на час досягнення пенсійного віку без необхідного страхового стажу (28 років), право на пенсію отримають:

▪️ після досягнення 63 років у період з 1 січня 2024-го по 31 грудня 2024 року за наявності страхового стажу від 21 до 31 року;

▪️ після досягнення 65 років у період з 1 січня 2026-го по 31 Грудня 2026 року за наявності страхового стажу від 15 до 23 років.

При цьому страховий стаж за періоди до 01.01.2004 обчислюється за даними трудової книжки, а з 01.01.2004 - за даними системи персоніфікованого обліку.

Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook
Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, як оформити спадщину і скільки є часу: всі нюанси, про які потрібно знати.

Як повідомляв Знай.uа, українець втратив слух і потрапив в "мережі" ПриватБанку: "Дзвонять, шантажують".

Знай.uа писав, Олена Зеленська вселила надію в слабочуючих українців: вже скоро.