Президент Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Земля" підписав Закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин" № 1423-IX (законопроект № 2194).

Про це глава держави повідомив у соцмережі Instagram.

"Довгий час 7 мільйонів українців були позбавлені їхнього конституційного права – права власності на землю. Ми змінюємо це і запроваджуємо прозорий ринок землі. Сьогодні я підписав закон, який остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями та чітко закріплює, що купувати і продавати землю можуть виключно українці", - написав Зеленський.

Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад.

Популярні новини зараз

Щасливий Пономарьов показав, заради чого подолав 6,5 тисяч кілометрів - "9 років"

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Настя Каменських з подружкою залишилися без штанів, хвалячись розкішними ногами

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Показати ще

Встановлено чіткий механізм фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, зокрема об’єднаних. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів.

Крім того, повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель надано обласним державним адміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Нагадаємо, Зеленський сказав, коли закінчить будувати українські дороги.

Як повідомляв портал Знай.uа, Олена Зеленська зізналася, чи соромно їй за чоловіка.

Також портал Знай.uа писав, що Зеленський представив план заходів на День Незалежності України 24 серпня.