Щомиті в світі виникає потреба в переливанні крові, а також її компонентів, а щорічно завдяки донорству лікарі рятують мільйони людей.

Напередодні Дня донора, в Міністерстві юстиції України вирішили розповісти, які права у донорів у нас в країні, і хто ними може стати.

Як повідомляється, кров може стати будь-який дієздатний громадянин України від 18 років, у якого вага не менше 50 кілограмів, а також хто пройшов відповідне медичне обстеження в медичному закладі.

Донори також мають особливі права, деякі з яких будуть перераховані нижче.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Ані Лорак засвітила голий животик і обручку: "Мені подобається"

Обранець "Холостячки" Еллерт оригінально привітав Мішину зі святом: "У всіх моїх Ксю…"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

На підприємстві зобов'язані дати відгул, зі збереженням за ним середнього заробітку. Для цього потрібно написати відповідну заяву, не пізніше, ніж за один робочий день.

Донорство крові, фото: скріншот з відео
Донорство крові, фото: скріншот з відео

Таким громадянам безпосередньо після кожного дня донації крові або її компонентів надається день відпочинку, який буде оплачений в межах середнього заробітку, а за бажанням працівника цей вихідний день приєднується до щорічної відпустки.

Підставою для звільнення від роботи, навчання або служби є довідка, видана донору за місцем медичного обстеження або донації крові та її компонентів.

Донорство крові, фото: скріншот з відео
Донорство крові, фото: скріншот з відео

До слова, донори, які безкоштовно здали кров у сумарній кількості, яка дорівнює 40 максимально допустимим дозам, або ж плазми крові, що дорівнює 60 максимально допустимим дозам, отримують звання Почесного донора України.

Вони мають право на отримання надбавки до пенсії в розмірі 10 відсотків від затвердженого прожиткового мінімуму на одного громадянина.

Нагадаємо, в Україні ЛГБТ можуть дозволити бути донорами крові: на МОЗ подали до суду. Представники ЛГБТ закликають скасувати постанову, що забороняє їм бути донорами крові

Як повідомляв портал Знай.uа, морські піхотинці здали кров і плазму в Маріупольському центрі переливання крові.

Також Знай.uа писав, що у Львові успішно пересаджують печінку, тисячі українців отримали шанс на життя.