На Львівщині в лісах продовжує збільшуватися кількість кліщів.

Оскільки почалися зміни клімату, популяція кліщів буде тільки рости.

Ліси та парки Львівщини кишать кліщами через сприятливі погодні умови. Ці членистоногі з легкістю переносять погоду регіону і стрімко розмножуються.
За словами еколога Ігоря Антаховича, через те, що зими стали м'якими, ці кровопивці з легкістю перезимовують і не гинуть, тому їх кількість тільки зростає.

При цьому не варто забувати, що кліща можна знайти не тільки в парках і лісах, а й у високій траві. Найчастіше вони сидять на висоті 20-60 см.

кліщ, фото: pxhere
кліщ, фото: pxhere

Як уберегти себе від кліщів

Збираючись в ліс, краще надіти світлий одяг з довгими рукавами, штани краще заправити в шкарпетки. Обов'язково користуйтеся спеціальними засобами, які відлякують кліщів.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще
Якщо ви йдете по стежці, то тримайтеся ближче до її центру.

Якщо кліщ причепився до одягу, то він завмирає до того моменту, поки ви не перестанете свій рух, саме цього він і чекає.

Кожні дві години оглядайте себе і рідних на наявність кліщів, оскільки його укус ви не відчуєте, адже він виділяє речовину, яка знеболює укус. Повернувшись додому знову проведіть огляд.

Небезпечні кліщі
Небезпечні кліщі

Що робити, якщо кліщ вже вкусив і присмоктався до вас

Вам слід звернутися до лікаря. Кліща допоможуть витягнути в травмпункті.

Якщо у вас немає можливості звернутися до лікаря, то кліща можна видалити самостійно. Можна використовувати спеціальний пінцет для видалення кліщів. Його ви знайдете у ветеринарних аптеках.

Також кліща можна витягнути пальцями, обгорнутими марлевою серветкою. Робити це потрібно без ривків.

Якщо хоботок кліща відірвався, то його варто видалити стерильною голкою. Після цього рану обробити антисептиком, а руки – помити з милом.

Нагадаємо, раніше Педіатр Євген Комаровський розповів, як уберегтися від комах влітку: в сезон кліщів стане в нагоді

Як повідомляє портал «Знай.иа» Сезон кліщів не за горами, українці просять про допомогу: де вас підстерігає небезпека

Також «Знай.иа " писав, що Сезон кліщів: у МОЗ розповіли, що робити після укусів комах