Відомий український письменник та лідер гурту "Жадан і Собаки" Сергій Жадан повідомив про вихід його нової пісні "Метро", яку вони ще планували написати у березні.

Відповідний допис з'явився на сторінці Сергія Жадана у соцмережі Інстаграм. Письменник зізнається, що коли вони з колегами у березні пробували написати щось про війну, то виходило "мажорно, патріотично й не надто глибоко".

"Реальність виявилася сильнішою за наші про неї уявлення та можливості її проговорити. А потім я познайомився в Харківському метрополітені з двома пацанами. Я про них десь тут писав. Вони допомагали дорослим, слідкували за порядком і організовували "малих", бо самі були теж уже ніби як і дорослими))) Ось після того й написалася ця пісня.", - пише він. Сергій Жадан

Сергій Жадан, фото: facebook.com/serhiy.zhadan
Сергій Жадан, фото: facebook.com/serhiy.zhadan

Письменник розповідає, що за три місяці війни він встиг побачити багатьох харківських дітей. Багатьох доводилося вивозити з міста, для декого співати у метро, іншим - привозити харчі у бомбосховища. Пригадує, діти були різні і по-своєму сприймали те, що відбувалося довкола них.

Популярні новини зараз
Від Дмитра Медведєва йде дружина: все через невдалий суїцид путінської маріонетки Оля Полякова здивувала кадрами черги на кордоні в Україну та встигла посваритися з донькою: "Таких маленьких і колючих в Європі немає" Парамедик Тайра розкрила невідоме про російський полон: "Сказали, що вона вже мертвець і краще накласти на себе руки" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки"
Показати ще

"Але вони далі лишились нашими, харківськими дітьми. Дуже хочеться, щоби вони лишалися жити в цьому дивному прекрасному місті (чи поверталися до нього, якщо їх вивезли старші). Дуже хочеться, щоби вони це місто любили. Щоби вони не мовчали. Щоби в них був харківський кураж і не було страху перед цим світом, який для них залишили дорослі. Це не дуже весела пісня. Але послухайте її, будь ласка, ми справді вклали в неї багато любові.", - пише він. Сергій Жадан

Нагадаємо, Сергій Жадан помітив моторошну деталь у визволеному з-під російської окупації селищі: "Це дивне відчуття"

Також ми писали, зірка "Кріпосної" Тарас Цимбалюк розповів про акторів, які знімалися в серіалах українського виробництва: "Здатні тільки на шлак"

Нагадаємо, Сергій Жадан захопився, як українці віддають останнє, щоб допомогти ЗСУ: "Їм це потрібно"