Гібридні методи ведення війни на Донбасі, які активно застосовує Кремль, значно обмежило дипломатичне урегулювання конфлікту. Але обмеження можна обійти через спілкування з російським суспільством.

Про це повідомила магістр міжнародної інформації, український дипломат Олена Захарова, передає "Українська правда". Вона зазначила, що саме дипломатію вважають головним інструментом миро творчості. Але у випадку гібридної війни ці інструменти значно обмежені. Мінський формат, за її словами, є гібридним напівофіційним переговорним процесом, оскільки в нього не включені офіційні представники української влади.

"Другий напрям дипломатії", або неофіційна дипломатія є неформальною взаємодією між представниками груп чи націй, що протистоять одна одній, яка спрямована на розробку стратегій врегулювання конфлікту, а також впливу на громадську думку, мобілізацію людських та матеріальних ресурсів з метою врегулювання конфлікту", - розповіла експерт.

Цей метод, за її словами, не в змозі замінити офіційну дипломатію, але компенсує певні обмеження. Захарова сказала, що саме на цьому рівні ведуться миротворчі діалоги у різних суспільних сферах.

Вона додала, що можливості громадянського суспільства в Росії є незрівнянно вужчими, ніж в Україні. До діалогу між країнами долучатимуться ті російські громадяни, які хочуть розібратися у конфлікті. Крім того, взаємодія з громадськими організаціями РФ стає іноді єдиною можливістю отримати інформацію про ситуацію в окупованих Криму та Донбасі.

Популярні новини зараз
Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення Боржникам за комуналку готують механізми примусу: як мотивуватимуть платити Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Показати ще

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, український дипломат Олена Захарова заявила, що українці почали помилково тлумачити поняття "миротворчості", а головну роль в цьому відіграла російська пропаганда.