У Міністерстві юстиції України розповіли про те, чим же відрізняється прописка від реєстрації в Україні. Новий пост опублікований на сторінці в соціальній мережі Facebook.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Мін'юсті повідомляють про те, що багато хто плутає реєстрації місця проживання і називають це пропискою, але, одне і те ж це поняття.
Сам термін "прописка" вперше прозвучав практично 100 років тому, в 1925 роцi. Головним принципом її було прикріплення за громадянином конкретного місця проживання. Без цієї позначки людей не брали на роботу навіть.
Такий механізм в Україні діяв до 2001 року, поки КСУ не скасував це. Тільки в 2003 році був прийнятий законопроект "Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні", яким введено правило добровільної реєстрації за місцем проживання або перебування.
Виходить, що на сьогоднішній день в Україні відсутнє таке поняття, як "прописка", і замість нього тепер реєстрація.
Головна відмінність-цілі здійснення прописки та реєстрації.
Прописка втілювала в життя функцію адміністративно-планового розміщення населення, контроль за переміщенням громадян, а реєстрація – це підтримка юридичного зв'язку між людиною і державою з метою взаємного виконання прав і обов'язків, носить повідомний характер і не обмежує свободу пересування громадян.
Крім того, прописка закріплювала громадян за певною адміністративно-територіальною одиницею шляхом видання адміністративними органами на місцях посвідки на проживання. Натомість інститут реєстрації не встановлює зазначених обмежень.
Також важливо те, що власник приміщення може зареєструвати в своєму будинку будь-яка особа, на відміну від прописки, яка дозволяла прописати тільки близьких родичів.
Не можна обійти увагою і той факт, що для того, щоб здійснити реєстрацію місця проживання необхідно зібрати істотно менше, в порівнянні з пропискою, пакет документів.
Кожен громадянин України зобов'язаний зареєструвати своє місце проживання, а також повідомити про це у відповідні органи протягом тридцяти днів. Батькам же дається 3 місяці на реєстрацію дитини з дня його народження. Якщо раптом цього не сталося-передбачається штраф.
Раніше повідомляли, Українка розкрила секрет залізних нервів молодих мам і взяла страх за глотку: "шлях від УЗД до школи...".
Як повідомляв Знай.ua, колишній роботодавець "забув" віддати всю зарплату: що робити і як відвоювати свої кровні.
Знай.uа писав, пенсіонери на карантині можуть отримати допомогу від держави.