У Міністерстві юстиції України розповіли про те, чим же відрізняється прописка від реєстрації в Україні. Новий пост опублікований на сторінці в соціальній мережі Facebook.

У Мін'юсті повідомляють про те, що багато хто плутає реєстрації місця проживання і називають це пропискою, але, одне і те ж це поняття.

Сам термін "прописка" вперше прозвучав практично 100 років тому, в 1925 роцi. Головним принципом її було прикріплення за громадянином конкретного місця проживання. Без цієї позначки людей не брали на роботу навіть.

Такий механізм в Україні діяв до 2001 року, поки КСУ не скасував це. Тільки в 2003 році був прийнятий законопроект "Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні", яким введено правило добровільної реєстрації за місцем проживання або перебування.

Популярні новини зараз
Доведеться давитися цикорієм? Українські супермаркети підняли ціни на каву, стосується кожної марки Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому Григорій Решетник знайшов кандидатку на роль "Холостячки-3": "Красива, талановита, молода..." По-жирному вже не буде: українські супермаркети поділилися новими цінами на солоне сало та свинину
Показати ще

Виходить, що на сьогоднішній день в Україні відсутнє таке поняття, як "прописка", і замість нього тепер реєстрація.

Головна відмінність-цілі здійснення прописки та реєстрації.

Прописка втілювала в життя функцію адміністративно-планового розміщення населення, контроль за переміщенням громадян, а реєстрація – це підтримка юридичного зв'язку між людиною і державою з метою взаємного виконання прав і обов'язків, носить повідомний характер і не обмежує свободу пересування громадян.

Крім того, прописка закріплювала громадян за певною адміністративно-територіальною одиницею шляхом видання адміністративними органами на місцях посвідки на проживання. Натомість інститут реєстрації не встановлює зазначених обмежень.

Черга, скріншот: YouTube
Черга, скріншот: YouTube

Також важливо те, що власник приміщення може зареєструвати в своєму будинку будь-яка особа, на відміну від прописки, яка дозволяла прописати тільки близьких родичів.

Не можна обійти увагою і той факт, що для того, щоб здійснити реєстрацію місця проживання необхідно зібрати істотно менше, в порівнянні з пропискою, пакет документів.

Кожен громадянин України зобов'язаний зареєструвати своє місце проживання, а також повідомити про це у відповідні органи протягом тридцяти днів. Батькам же дається 3 місяці на реєстрацію дитини з дня його народження. Якщо раптом цього не сталося-передбачається штраф.

Раніше повідомляли, Українка розкрила секрет залізних нервів молодих мам і взяла страх за глотку: "шлях від УЗД до школи...".

Як повідомляв Знай.ua, колишній роботодавець "забув" віддати всю зарплату: що робити і як відвоювати свої кровні.

Знай.uа писав, пенсіонери на карантині можуть отримати допомогу від держави.