У ПЦУ розповіли про особливі дні, коли православні парафіяни вшановують пам'ять своїх померлих родичів і близьких людей. Одним з них є Радониця-9 днів після Великодня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили на сторінці Православної церкви України в соціальній мережі Facebook.
Як можна зрозуміти, саме слово "Радониця «пішло від слова»радість". Люди діляться великодньою радістю, зокрема з тими, кого вже немає з нами в цьому світі.
"Виняткове значення в такий поминальний день має молитва - як прояв нашої любові і турботи про ближніх. Тому це не прояв туги і печалі, але перш за все віри в Воскресіння Христове і надії на вічне життя дорогих нам людей в Царстві Небесному. "Бог же не є Бог мертвих, а живих. Бо у нього всі живі" (Лк. 20: 38) " - сказано в повідомленні.
Традиційно, українці відвідують цього дня кладовища, де поховані їхні рідні, вшановують їхню пам'ять. Іноді на могили приносять штучні квіти, і, на жаль ця краса стає загрозою для нашої планети.
Справа в тому, що тканинні, або ж пластикові квіти розкладаються з грунті десятки, а то й сотні років. Тим самим, вони забруднюють навколишнє середовище, будучи загроз для створінь Божих.
Церква закликає відмовитися від штучних вінків, і замість них садити на могилках справжні квіти, які будуть цвісти і радувати око довго час.
"У Радоницю, як і в будь-який інший день, не варто влаштовувати на кладовищі "застілля" з їжею і алкоголем. Кладовище-місце спочинку тих, хто відійшов до Господа, а не відпочинку і пікніків" - підсумували в ПЦУ.
Нагадаємо, що Митрополит Епіфаній розповів про шлях очищення і відновлення.
Як повідомляв портал Знай.ua, митрополит Епіфаній розповів про шляхи спасіння для людини, а також про гріхи.
Також Знай.uа писав, що Митрополит Пцу Епіфаній зізнався, як можна знайти порятунок перед Великоднем: "відректися від себе".