З 6 липня 2021 року, за наказом Міністерства юстиції України, частина банків зможе почати автоматичне списання коштів за борги з рахунків громадян.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМова в цій ситуації стосується тільки комуналки, боргів по аліментів або несплачених штрафів і штрафів за порушення ПДР (правил дорожнього руху). Здійснення списання з банківських рахунків відбуватиметься на вимогу виконавців. Про це йдеться в
Раніше був встановлений 3-місячний підготовчий термін до вступу цього наказу. Щоб кошти не були списані автоматично, потрібно погасити борг в будь-якому терміналі, ввівши реквізити органу виконавчої служби, або зробити це онлайн - за допомогою системи "Дія", через АСИП, при наявному постанові про відкриття виконавчого провадження у боржника, що містить ідентифікатор і QR-код.
Списання відбувається наступним чином-спочатку Виконавець направляє в банк вимогу про отримання інформації про стан рахунків українців-боржників, далі дані направляються виконавцям за допомогою СААС вони, в свою чергу, згодом повинні представити постанову про арешт коштів, банк накладає арешт і потім відбувається примусове списання і перерахування грошей на рахунки держоргану.
Дозволена дана процедура семи банкам, включаючи "ПриватБанк", "ТАСкомбанк", "Універсал Банк" (і "Монобанк"), "Банк Восток", "ПроКредит Банк", "ОКСІ Банк" і "Індустріалбанк".
Нагадаємо, клієнт "Привату" показав, як банк перевів його гроші на лівий сайт: "Несанкціоноване списання"
Як повідомляв "Знай.ua", українцям повертають мільйони гривень зарплати: кому дістанеться "ласий шматочок"
Знай.ua писав, списання боргів "автоматом": у Мін'юсті назвали переваги та недоліки нової послуги