Буквально днями було опубліковано документ, проєкт змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів".

Даний закон передбачає впровадження поетапної заборони ввезення та першої державної реєстрації в Україні автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ), в тому числі і вироблених в Україні.

Про це стало відомо завдяки документ, який було опубліковано на офіційному сайті Мінінфраструктури України.

Автомобілі, фото: Unian
Автомобілі, фото: Unian

Зокрема, документ пропонує ввести з 1 січня 2027 заборону на вживані автомобілі з дизельними ДВЗ, а з 1 січня 2030 розширити її на нові автомобілі з дизельними ДВС, а також б/у та нові автомобілі з бензиновими ДВС.

Популярні новини зараз
Максим Галкін спробував достукатися до озвірилих росіян знімком з Києва, від якого серце кровʼю обливається "Жити до зарплати, знущаються...": українці з картками "ПриватБанку" втрачають все, нульові баланси У жодному разі не просіть це в новорічну ніч: які бажання не виконають Чорний Кролик та Кіт Алекс Топольський влаштує полуничку на "Холостяку", поки Саша Мудра спостерігатиме: "Взяти ініціативу до своїх рук"
Показати ще

Інакше кажучи, в нинішній версії ініціатива передбачає повністю заборонити продаж будь-яких бензинових і дизельних авто з 2030 року.

Заборона не поширюватиметься на:

- автомобілі Збройних Сил України та інших військових формувань;

- автомобілі, що використовуються фермерськими господарствами з метою їх використання за межами автомобільних доріг загального користування при веденні фермерського господарства;

- автомобілі, що купуються у спадок, а також на автомобілі виготовлені до 01 січня 1981 року.

У пояснювальній записці зазначено, що 90-95 відсотків викидів забруднюючих речовин у повітря припадає на автомобілі з ДВЗ, за винятком індустріальних мегаполісів, в яких до викидів забруднюючих речовин від автомобільного транспорту додатково додаються шкідливі викиди промислового виробництва.

Раніше повідомляли, час "євроблях" добіг кінця, водії масово знімають своїх ластівок з обліку: у Литві та Польщі величезні черги.

Як повідомляв Знай.uа, у Франківську завівся водій-рецидивіст: ловили п'яним 20 разів.

Знай.uа писав, економія до 30%: водіям спростять розмитнення "євроблях", але пощастить не всім.