Через анексію Криму і окупацію Донбасу постраждали, серед іншого, й українські родини. Непоодинокі випадки показують, що проведені злочинною російською агресією кордони розділяють у тому числі й дружин та чоловіків. Однак як бути комусь з подружньої пари, якщо він чи вона хоче розлучитися, але "друга половинка" зникла чи проживає за невстановленою адресою на окупованих територіях?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідповідь на це непросте запитання пропонує Міністерство юстиції України на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук".
На сьогодні законодавством України передбачено 2 види розірвання шлюбу — у позасудовому та судовому порядках.
Якщо подружжя не має спільних дітей до 18 років, а також обидві сторони згодні на розлучення, то розірвати шлюб ви можете, подавши заяву до органів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з подружжя або за місцем проживання, де мешкають обидва.
Якщо хтось з пари не може подати цю заяву особисто і не може бути присутнім при розгляді цієї заяви органами реєстрації, то достатньо буде оформити нотаріально заяву, в якій вказати відповідні причини.
"Для цього вам потрібно попросити дружину або чоловіка приїхати в найближчий населений пункт до лінії розмежування, оформити нотаріально таку заяву, після чого дуже швидко людина зможе повернутися до місця свого проживання. Заява про розірвання шлюбу розглядається органами реєстрації протягом місяця", — стверджують у Мін'юсті.
Якщо ж подружжя має неповнолітніх дітей, то розірвати шлюб вийде лише в судовому порядку.
До суду необхідно подати такі документи:
- копію позовної заяви для відповідача;
- оригінал свідоцтва про шлюб та його копію;
- 2 копії паспорта та ідентифікаційного коду позивача;
- 2 копії паспорта та ідентифікаційного коду відповідача (за наявності);
- оригінал квитанції про сплату судового збору (так як у таких справах здійснюється судовий збір);
- своє рішення про прізвища (якщо є бажання відновити своє дошлюбне прізвище, необхідно також вказати це в позовній заяві);
- договір, який буде визначати місце проживання дитини з одним з подружжя і розподіляти обов'язки батьків щодо забезпечення й утримання неповнолітньої дитини.
"Якщо ваш чоловік протягом року відсутній за місцем проживання або ви не знаєте його місця проживання, не можете з ним зв'язатися – ДРАЦС може розглянути вашу заяву про розірвання шлюбу саме за таким пунктом. Але важливо сказати, що така підстава повинна бути підтверджена судовим рішенням, і саме в судовому порядку потрібно встановити цей факт. Людину можуть визнати безвісно відсутньою за спрощеною процедурою. Для цього подається позовна заява до суду, і суд розглядає це в окремому провадженні і виносить відповідне рішення", — запевняють у Мін'юсті.
Раніше повідомляли, українка розкрила секрет залізних нервів молодих мам і взяла страх за горлянку: "Шлях від узд до школи...".
Знай.uа писав, пенсіонери на карантині можуть отримати допомогу від держави.